Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sebba

Din pacate nu am reusit pana acum sa fac rost de o camera...
Si sunt si f prins cu alte probleme...
Mai incerc insa dar nu promit nimic
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

Daca e vorba doar de camera cred ca te ajuta bogdymol , din pacate si el ne-a zis ca e prins cu alte treburi momentan.....dar eu zic sa vb cu el.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Am vorbit cu sebba despre camera.

Camera cu care am filmat eu din deltaplan a fost luata cu imprumut de la o "companie", dar nu mai pot face rost de ea momentan.

Camera cu care filmez eu in masina nu prea poate fi folosita pentru ca tine bateria doar vreo 15-20 minute (cand nu e frig)... si in plus mai se si blocheaza cateodata.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

sebba

Arad, ceata... sper sa se ridice... poate filmam azi sau maine arad-nadlac
Eurocopter, da-mi te rog un tel cand poti. Ti-am dat un SMS. Tnx
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter


Ionut

Pentru ca este foarte probabil ca aceasta filmare de ieri sa fie ultima pe 2012, zic ca ar fi bine sa tragem linie si sa adunam ce am reusit sa facem in acest an in cele doua campanii de filmare.

CAMPANIA #1 - iulie-septembrie 2012:
Buget total: 1930 RON

Filmare #1 - 20 iulie 2012 - 550 RON (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Timisoara-Lugoj lot 1
Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 1

Filmare #2 - 4 august 2012 - 350 RON (filmare bogdymol motodeltaplan):
Autostrada A1 Nadlac-Arad
Autostrada A1 Arad bypass

Filmare #3 - 10 august 2012 - 480 RON (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A3 Suplacu de Barcau-Bors

Filmare #4 - 1 septembrie 2012 - 550 RON (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sibiu-Orastie

CAMPANIA #2 - octombrie-noiembrie 2012:
Buget total: 2650 RON

Filmare #1 - 1 octombrie 2012 - 660 RON (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sebes-Orastie
Autostrada A1 Orastie-Deva
Autostrada A1 Deva-Lugoj lot 1

Filmare #2 - 19 octombrie 2012 - 530 RON (filmare Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sebes-Sibiu partea 1
Autostrada A1 Sebes-Sibiu partea 2

Filmare #3 - 11 noiembrie 2012 - 450 RON (filmare sebba avion):
Autostrada A1 Arad-Nadlac

Buget disponibil campanie #2: 1010 RON

Banutii ramasi (1010 RON) bineinteles ca nu se altereaza. Ei vor ramane pentru viitoarele campanii de filmari. Probabil in acest an nu vom mai putea filma, dar de la primavara evident ca reluam. Asta daca vom reusi sa fim si in continuare la fel de uniti. Nu pot decat sa va multumesc si sa va spun ca sunt recunoscator pentru toti cei care faceti parte din aceasta comunitate foarte frumoasa. :cheers:

Earthchild

Maxime felicitari "zburatorilor" bogdymol, Eurocopter, sebba si pilotilor lor ! Societatea civila in actiune prin reprezentantii ei, daca onor ministerul usl-ist ingroapa toate informatiile...
Am impresia ca mass-media a inceput sa fie dependenta de produsele forumiste: mi s-a parut ca filmarea lui sebba a fost preluata si de Antena3 intr-o campanie contra Romstrade.

Ionut

O mica precizare: Eurocopter chiar e pilot, chiar el zboara. :) Pilot si cameraman amator, 2 in 1, a fost un clip cand a filmat din cockpit in timp ce pilota. :lol: (Don't try this at home style.)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Da da, sigur. :D Ah, apropo, va dati seama ce veselie va fi daca dau drumul la lucrari pe Gilau-Nadaselu? Pai numai prin aer o sa stea. :lol: (Cei care nu stiu, Eurocopter are "baza" in Cluj.)

Eurocopter

Pleaca omul cateva zile din tara si cand se intoarce numai barfe pe forum.  :lol: V-am mai zis, Eurocopter ramane un secret (prietenii stiu de ce) iar faza cu pilotat si filmat in acelasi timp e putin exagerata. :lol:  Voi ramane in continuare Stig-ul forumului.  :)

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Eurocopter


Earthchild