Autostrăzi în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 11:15:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

danvoicu

Cum nu-ti dai seama : campanie electorala cu minciuni cat casa.

Hercule



Comparatie intre gropile de colectare apa. Stanga UMB pe A7/Bacau, dreapta Pizzaroti pe A10/Alba Iulia Sud. No comment. :|
Deșteaptă-te române!

horatiu.cosma

În unele locuri acordul de mediu solicită ca ca aceste bazine de retenție să nu fie betonate, ci cu geotextil și piatră deasupra. Dar da, arată jenant la Pizzarotti.

dan tm

Precis cele de Alba Iulia costa cit cele de la Bacau.

DAr nu verifica nimeni? doar se vede ca acolo nu e taluz de piatra peste geotextil

horatiu.cosma

La bazinul din interiorul nodului Alba Sud am văzut geotextil la ultima filmare, nu știu daca e așa pe cele 2 de pe drumul de legătură. Dar câteva poze din apropiere ne-ar edifica.

Earthchild

Bazinul lui Pizzarotti nu mi se pare finalizat totuși.


voicul

#7177
O recapitulare despre PISI si A11, cu multe imagini din drona API, dar nimic nou pentru cei activi pe forum.

Vești despre autostrada Sibiu-Pitești. Cum va arăta cel mai dificil tronson și cât costă - VIDEO

https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/se-cauta-constructor-pentru-30-de-km-din-autostrada-sibiu-pitesti-contractul-in-valoare-de-un-miliard-de-euro-1396662

elphax

ce rai sunteti, la Pizza chiar arata super rustic si natural


danpandrea

^Teoretic n-ar trebui ca Ploiești - Pașcani să fie încadrat la proiectare?

horatiu.cosma

^^
PiSi2 nu e în licitație, A0 Nord lot 4 e contractat (nu în licitație) și mai sunt o grămadă de proiecte în proiectare/licitație, gen A7, A8, Drumul Nordului etc.

Bachus01

Ce vezi pe harta este proiectare pentru contractele semnate , urmatorul pas fiind executia .

Ploiesti - Pascani este in studiu de fezabilitate .

AlexxC

e si proiectare pe Ploiesti Pasca....nu doar sf.

SILVIUFG

Nu ma pot abtine.....  Jud Brasov ,,beneficiaza"de 2 ghilimele.  :D :D :D