Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

teocharis

haideti sa ne pastram sangele rece si sa nu arucam toate nenorocirile pe lipsa unui ciot de autostrada...

adiarc

#376
Ți se pare doar o coincidenta ,faptul ca nici o persoana nu a decedat,in cele 9 luni cat a fost deschisă ?Mie nu.

Altfel ,mai ales pt cineva care nu a fost niciodată in Romania si vrea sa meargă de la Naldac la Ct.,tabloul rutier e de vis :
- cozi kilometrice in vama
- mers numai in coloana pe V.Muresului
- mers in ritm de melc la nodul Cunta si nodul Săliște
- V.Oltului  numai in coloana cu posibilitatea unui blocaj oricând
- centura capitalei la nivel de Drum Comunal ,potrivit pt căruțe

La toate astea se adauga gri-ul pronunțat dat de mizerie,lipsa aproape totala de întreținere a drumurilor si cetățenii certați cu bunul simt

Super....daca le punem pe toate cap la cap ai nevoie de 16-20 de ore sa faci cei aprox 900 de km.....adica minim dublu fata de normal ........

Mandru ca sunt roman
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Ok, hai sa aruncam vina pe Politia Rutiera care este Incolora, Inodora si Insipida. De ce sta cu radaru la panda si nu opreste masini ce par suspecte in trafic . De ce nu e in trafic politia? Daca era asa beat de nu stia unde merge, nu cred eu ca tinea linia continua.

mariansb

Pe drumul judetean prin Amnas am mers intr-o coloana de vreo 10 autoturisme. Pana la nodul de pe A1 de la Apoldu , de la iesirea din Amnas e neasfaltat, pe vreo 5 km, dar rulabil cu atentie. La nodul Apoldu intrarile pe autostrsda sunt blocate si e un paznic. Si totusi de ce nu lasa sa se circule pe A1 intre Cunta si Apoldu ? Ar fi util macar in situatii din acestea cu accidente pe DN.Pana la urma ar fi optiunea fiecaruia , pe unde sa circule.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

Cei de la Salini-Impregilo au avut grija sa scoată rosturile de dilatație de la cateva poduri ( care într-adevăr trebuiau schimbate ) si sa le lase așa,in dulcele lor stil de șantaj mafiot......s-ar putea trece,dar doar cu 10 la ora....au pus niște pietriș si scânduri,ca in Evul Mediu
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20682940-informatie-foarte-utila-autoritatile-ungare-publica-timp-real-timpii-asteptare-toate-granitele-tarii.htm

Pe site-ul politiei ungare sunt actualizate in timp real situatiile de la toate granitele tarii si timpii de asteptare pentru trei tipuri de vehicule. Informatia este una utila, mai ales in contextul in care apar probleme precum cea din aceasta dimineata cand vama Nadlac a fost inchisa timp de o ora din cauza unor probleme cu sistemul informatic. Din pacate astfel de informatii utile in timp real nu sunt furnizate de autoritatile din Romania.

stangabriel

http://www.politiadefrontiera.ro/medie-timpi/

Pe acest site sunt prezentate mediile timpilor de asteptare in punctele rutiere de trecere a frontierei deschise traficului international, la granitele cu Ungaria, Serbia, Bulgaria, Moldova si Ucraina.

adi


Danny550394

Eu încă aștept o declarație să știu de ce se scanează documentele? Asta a început doar acum o lună și încă nu am găsit nici o explicație prin presă. Acum un an nu îmi aduc aminte să fi fost asemenea cozii la intrarea în țară. Cel puțin cand am plecat pe 20 si m-am intors pe 23 decembrie 2014.

yetiman

Ce e interesant e ca sunt mari diferente intre ce spune Politia Maghiara si cea Romana. Oare care e mai apropiata de realitate?
QuoteP.T.F. BORS, judetul Bihor - Intrare - 20 minute
QuoteÁrtánd - Borş - 2 óra

Informatiile le-am luat chiar acum (15.50) de pe cele 2 site-uri.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

dr4qul4

aruncati un ochi pe Google traffic...a inceput dezastrul: intre Bucuresti-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Brasov. Avem deja si accidente. Si nici macar nu e ora 6. Maine si Joi a fi dezastru. Inclusiv pe DN2.

Practic vom avea 1 mil de masini care vor iesi si se vor intoarce in Bucuresti, pe doar 5 drumuri, in 5 zile. MZA de 80.000 si afara ninge!

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


TibiV

Linkul de mai sus al lui Horatiu in format "citibil"... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Valeantudor


Quote from: dr4qul4 on December 29, 2015, 05:49:29 PM
aruncati un ochi pe Google traffic...a inceput dezastrul: intre Bucuresti-Pitesti-Targoviste-Ploiesti-Brasov. Avem deja si accidente. Si nici macar nu e ora 6. Maine si Joi a fi dezastru. Inclusiv pe DN2.

Practic vom avea 1 mil de masini care vor iesi si se vor intoarce in Bucuresti, pe doar 5 drumuri, in 5 zile. MZA de 80.000 si afara ninge!

Eu chiar am fost pe DN1 (Bucuresti-Cluj-Bucuresti) in 30-31 Dec. Am prins doar un autocar care a derapat la Posada si a lovit o baliza de beton (sau cum ii zice). In 15 minute autocarul era deja legat la camionul de tractare si drumul eliberat. Avand in vedere ca fac des ruta asta pot sa spun sigur ca a fost mai liber ca de obicei drumul.

AFC

^ Acum m-am uitat si eu. Jale, 4 accidente pe DN1, de la Sinaia pana la Poiesti.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell