Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

Foarte bun articolul despre traficul congestionate. Ce spunea și Vancouver. ...pana nu vom avea blocaje nu avem nevoie de un adevărat ITS care sa informeze șoferii sa meargă 80 la ora.
De ce 80 la ora? Se pare ca în traficul mai intens nr maxim de mașini trece la o viteza medie de 80 la ora. La 130-140 la ora spațiul de siguranță intre mașini lăsat de șoferi este foarte mare și în final nr de mașini e mai mic.
Am Încercat de multe ori sa las spațiu mai mare intre mașini când e traficul cvasi blocat,  dar tot timpul Îți iei claxoane de la.cei din spate mai ales pt cei care se baga în fata. "Cheaters" cum sunt denumiți în articol.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

horatiu.cosma

Accident pe Feleac, la coborare spre Cluj, de cateva minute. Trafic blocat pe ambele sensuri.

neobluenet

^^^ http://citynews.ro/eveniment/foto-un-camion-plin-cu-colete-luat-foc-dupa-ce-s-rasturnat-curba-mortii-din-feleacu mai multe detalii despre accidentul de care zicea Horatiu. Nu e chiar curba mortii, e cea de dinaintea ei, la stanga in coborare, adica asta: https://goo.gl/maps/KwGY65EKUZC2. Ma intreb unde au sediul cei de la Nemo, banuiesc ca undeva pe bd. Muncii, in zona de est a orasului. Nu era mai logic sa mearga pe centura?


adiarc

vad ca nu s-a scris prea mult,dar in vama Nadlac sunt cozi kilometrice....am niste musafiri care au intrat pe la Turnu si e mult mai lejer.....asadar o recomand tuturor
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Danny550394

Quote from: adiarc on December 21, 2015, 08:59:04 PM
vad ca nu s-a scris prea mult,dar in vama Nadlac sunt cozi kilometrice....am niste musafiri care au intrat pe la Turnu si e mult mai lejer.....asadar o recomand tuturor
M-am intors ieri din concediu. Am preferat sa vin Hegyeshalom-Budapesta-Kecskemet-Varsand-Varfurile-Soimus-Sibiu.
Am facut exact 8 ore (o singura pauza in Szarvas) dar este un drum care nu l-as recomanda pe noapte din cauza celor 20 de km intre Avram Iancu si Ionesti.
In Varsand am stat exact 5 minute in vama.

adiarc

fiecare ar putea relata despre vamile mai libere....ca sa stie lumea cum ocoleste Nadlacul....personal as ocoli linistit 1-200 de km,decat sa stau 6 ore in vama,cum au stat unii
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Danny550394

Si cel mai important. La Sebes am coborât de pe autostrada la recomandarea WAZE. Cel mai bun sfat. Pe autostrada era coloana la ieșirea de la Cunta.
Plus DN1/DN7 intre Sebes si intersectia cu drumul spre Cunta este asfaltat si marcat.

Am o mare intrebare pentru CNADNR:
DE CE NU AU ASFALTAT TOT DN1/7 INTRE SEBES SI SIBIU CAT TIMP AUTOSTRADA A FOST FUNCTIONALA????? :o

TibiV

Păi ce nevoie mai era dacă tocmai aveam autostradă nou-nouţă, impecabilă ?!...
:D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

comisarul

#368
Trafic blocat de trei ore in zona Miercurea Sibiului. Am pe cineva in trafic blocat pe DN1 de la ora 6 .


mariansb

De 20 de minute sunt la nodul Saliste, la iesirea dinspre Sibiu.Abia am iesit in DN1 si aici e blocaj total. Se circula alternativ, presupun ca a fost accident spre Sebes.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell


mariansb

#371
De fapt nu se prea circula, mai mult se sta , in 15 min am parcurs pe DN1 300 de metri.Daca ar fi fost deschis de la nodul Apoldu , as fi luat -o prin Amnas, alta ruta alternativa fiind si prin Marginime , cu iesire inainte de Miercurea.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

stangabriel

#372
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20682579-punctul-frontiera-nadlac-fost-inchis.htm

Punctul de trecere a frontierei de la Nadlac, judetul Arad, a fost inchis marti dimineata, in jurul orei 9.00, a anuntat Politia de frontiera citata de Digi 24. Motivul este o defectiune la sistemul informatic din vama.

UPDATE ora 10.10 Defectiunea a fost reparata si traficul s-a reluat.


mariansb

Nu am mai stat in coloana si m-am intors de la Aciliu la Saliste, de unde am luat-o pe drumul judetean prin Amnas pana la Miercurea. La ora 9.40 la nodul Cunta era coloana pana la Cut la iesirea dinspre Sebes.Multi merg si pe DN intre Sebes si Cunta.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura