Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Quote
               Comunicat de presă
                    05.01.2016


Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România SA informează că astăzi, 05.01.2015, în jurul orei 10.00,  pe Autostrada București – Pitești, km 47+800, în zona localității giurgiuvene Vânătorii Mici s-a produs un accident rutier în care au fost implicate două autovehicule (un autoturism și un autotren), fapt ce a dus la întreruperea circulației pe sensul de mers Pitești – București.

În acest moment traficul a fost deschis circulației în condiții normale de iarnă.

Având în vedere faptul ca circulația se desfășoară în condiții de iarnă, pentru asigurarea siguranței circulației,  Directorul General al CNADNR, Cătălin Homor, a dispus efectuarea unei cercetări pentru a se stabili cauzele producerii acestui accident.

"În urma blocajului produs astăzi am dispus să se acționeze rapid și eficient pentru reluarea traficului pe autostradă. Ieri am fost acolo și consideram că s-au înțeles măsurile urgente ce trebuiesc întreprinse în astfel de cazuri. Am solicitat o analiză internă ca să vedem dacă au fost respectate toate procedurile standard de intervenție. Dacă vor fi găsiți vinovați, se vor lua măsuri în consecință", a declarat Cătălin Homor, Director General al CNADNR.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


__dir

DN2 la fel de aglomerat , zi de munca, fara incidente. Lumea mai linistita dupa concedii :)
Intre Iasi si Roman a fost ceata, carosabil umed

Bonus: o piatra aruncata la trecerea pe langa un tir pe centura Buzau mi-a spart parbrizul. Drumul este plin de acel material anti-derapant, acum uscat.

Allex

QuoteACTUALIZARE 6:30 Șapte drumuri naționale, inclusiv o porțiune din Autostrada Soarelui, sunt închise, anunță Infotrafic.

Autostrada Soarelui: București-Drajna

Buzău: DN2 Buzău-Urziceni, DN2C Costești-Slobozia, DN2B Buzău-Brăila, pe șoseaua Spătarului, DN22 Râmnicu Sărat-limita cu județul Brăila

Giurgiu: DN5B Giurgiu-Ghimpați

Caraș-Severin: drumul DN57 Cozla – Şviniţa, din cauza căderilor de pietre

Vrancea – două drumuri DN23B Măicănești-Ciorăști și DN2M Bogza-Dumbrăveni.

Sursa: Digi24 care citeaza Infotrafic
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

MRS

Salut, stam de 3 ore la Focsani pe centura blocati. Nimeni nu stie nimic, politie sau pompieri.. Pe gmaps nu vad probleme in fata...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Io

#395
Waze vad ca ruteaza Focsani Ploiesti pe oriunde altundeva in afara de DN2, din Buzau catre Mircea Voda (Br) si apoi catre Rm. Sarat, apoi DN 23B, DN23A, o alta rutare o face si mai la Est pe DN 23 sau o alta chiar pe DN1A (Cheia!).

Da, uite de pe Infotrafic la orele 19:00: nu se circula pe DN2 Urziceni (jud. Ialomița) – Buzău (jud. Buzău) – Râmnicu Sărat (jud. Buzău) – limită județul Vrancea.
Pe Urziceni-Bucuresti au voie doar sub 7.5 tone.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Allex

@Mrs daca mergi spre capitala, e inchis DN2 de la Urziceni pana la limita sudica a judetului Vrancea. Vremea nu pare sa se imbuneze, daca nu se opreste viscolul, nu cred ca se va deschide in seara asta DN2.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

MRS

Tnx, am ajuns la Ramnicu Sarat. Asteptam sa se faca coloana mai mare si ne dau drumu cu freza in fata spre BZ...
De la BZ se merge pe Mizil-Ploiesti si apoi. A3/DN1


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Io

Bun, Buzau-Ploiesti-Buc e circulabil si-ai scapat. Drum bun!
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

MRS

Tot la R Sarat... DN2 blocat spre BZ.
Aproximativ 40-50 masini blocate la intrare in oras.
Politia ridica din umeri...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Io

Nu-ti pot da traseu decit din sudul orasului, imi pare rau. Waze imi arata ca ai avea liber pe drumuri laturalnice dar cred ca e mai bine sa stai unde esti, macar nu risti sa ramii singur noaptea pe nu stiu ce drum judetean. Un wazer arata ca e blocat la Posta Calnau. L-am intrebat si-i astept raspunsul.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Io

Nu, omul e localnic, Imi spune ca poate merge cu 20 la ora si asta doar in sat, asfaltul nu e negru, a auzit ca DN2 e blocat catre Rm. Sarat.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Allex

Conform celor de la Digi24 s-a deschis circulatia pe DN2.

Sursa

Atitudinea soferilor(a unora) in schimb lasa de dorit :(
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Io

Da, Waze asa raporteaza de 15'. Se circula greu dar se circula. Pe Centura Buzaului apare o ingustare la o banda dar e circulabila si nu apar blocaje nicaieri. Sa-i dorim lui Mrs sa ajunga cu bine acasa!
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

MRS

Ne cazam la un hotel in zona. Dupa ce le-am vizitat pe toate din oras. Nu a avut orasul asta grad de ocupare 100% ever...
Sunt zeci de masini blocate atat la intrare cat si la iesire din oras


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...