Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

adiarc

#2235
Cei mai vechi își aduc aminte ca a fost de fapt o răfuiala politica , in care cei de la centru au tăiat finanțarea , pt ca cei din Suceava aveau alta culoare politica...de parca noi suntem prosti si nu știm cine a făcut acest lucru......
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

FRS

Totusi in perioada 2009-2012 erau aceleasi culori politice si la centru si la nivel local. Era suficient timp sa se faca.

penad2007

Quote from: FRS on March 15, 2015, 09:51:59 AM
Totusi in perioada 2009-2012 erau aceleasi culori politice si la centru si la nivel local. Era suficient timp sa se faca.
Ca sa fim corecti , perioada 2009-2011 pina in Februarie, iar atunci au fost taiate finantarile.

alecu26

aici au fost probleme si cu plecarea Colas din Romania si preluarea proiectului de catre (nu prea am cuvinte)....de la CCCF care sunt responsabili de ratarea a mult prea multe proiecte in Romania dupa anii 2000, si mai ales dupa 2010.

Dar sa trecem la stiri mai bune...am vazut miscare inca de acu o saptamana la tronsonul abandonat de Alpine. Viarom se misca bine pe tronsonul lor (centura Brasov...daca nu era clar).
Drumurile noastre POATE;

adigsm

In presa locala din SM au aparut astazi informatii la nivel politic referitor la faptul ca anuntul "Atribuirea contractului pentru soseaua de centură a municipiului Satu Mare se va finaliza la sfarsitul lunii aprilie".
Crede cine vrea!

dan_c

#2240
Lucrările pentru realizarea şoselei de centură a municipiului Satu Mare au fost scoase la licitaţie. Varianta ocolitoare va avea lungimea de aproape 20 de kilometri, patru noduri rutiere, respectiv zece poduri şi pasaje informează Consiliul Județean Satu Mare prin intermediul unui comunicat de presă. - ????
Procedura de atribuire a contractului de proiectare şi execuţie se va finaliza până la sfârşitul lunii aprilie 2015. - asa se vrea , dar sa vedem daca este si realizabil....

http://www.satmareanul.net/2015/03/15/93402/

Ionut

Despre centura Bacau discutam pe topicul A7. Mare parte din centura face parte din A7, de fapt.

dan_c


Centura Bistrita - Constructor ARL

GROPI, FAIANTARI, CRAPATURI, FISURI.....MAI ALES IN ZONELE MARGINALE SI IN APROPIEREA CAMINELOR......









NGC

#2243
Licitatia pentru "Revizuire/Actualizare Studiu de Fezabilitate pentru ,,Varianta de Ocolire Medias"" a fost finalizata, dar rezultatul a fost contestat de LUCA WAY.

NGC

#2244
Dedicatie speciala pentru alecu26:p

http://www.cdep.ro/interpel/2015/r6267A.pdf











stelian222

Ma scuzati ca intreb, la varianta de ocolire Husi ce inseamna(in traducere) SF, PT+DDE avizat CTE...

delacroix

Studiu de Fezabilitate, Proiect Tehnic + Detalii De Executie, Comisia Tehnico- Economica.

radutm

Multumesc NGC20! Documentul asta este aur curat. Sinteza sintezelor. Merita facuta o harta cu toate proiectele.
cont inchis

NGC

#2248
Quote from: NGC20 on March 19, 2015, 07:57:05 AM
Licitatia pentru "Revizuire/Actualizare Studiu de Fezabilitate pentru ,,Varianta de Ocolire Medias"" a fost finalizata, dar rezultatul a fost contestat de LUCA WAY.

A fost admisa partial contestatia LUCA WAY si se vor reevalua ofertele.

http://www.cnsc.ro/wp-content/uploads/decizii/decizii-2015/decizie-301.pdf

TibiV

#2249
@NGC20, se pare ca CNADNR este fan Caragiale: una la primarie, una la gara...

Sau poate gresesc eu... Dar nu vad nici o diferenta intre punctele 6 si 8 de aici:

Curat murdar, coane Fanica !... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)