Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

tone_iulian

#1740



CornelB

#1741
Azi dimineata cand am patruns pe terasament, dinspre centura printre utilaje venea un biciclist.:lol:
Sunt 100% sigur ca respectivul era colegul @tone_iulian.:cheers:







Ionut

Hm, vad ca inainteaza cu balastul stabilizat... e bine.

tone_iulian

#1743
azi dimineata  pe la 9 utilajele erau parasite nu era nici un muncitor poate sau apucat mai tarziu


tone_iulian

de la departare zici ca lucreaza  dar utilajele erau parasite pozele  mele si a lui cornel sunt in acelasi timp facute .

CornelB

^^^
S-or fi apucat mai tarziu, fiindca inaintea ta spre Popasului, se ducea acea cisterna rosie din poza mea, care stropea cu apa balastul.
Iar in sens invers, spre tine, venea acel compactor care compactase el ceva mai devreme. :lol:

Archi

Deci se pare ca constructorul lasa utilajete parcate strategic :lol: sa para ca muncesc :lol: :busted:

CornelB

Vreau sa va rog, sa cititi cu atentie ce scriu mai jos.
Dintr-o "sursa secreta", am aflat astazi dimineata ca in proportie de 99,9999% in Popasului nu se face supratravesarea!
Autostrada se va opri la km 2+800m, de unde se va iesi intr-un sens giratoriu cu intrari si iesiri din si spre Popasului.
Singura supratraversare, urmeaza sa fie facuta la km 0+800m peste calea ferata si balta Saulei.
"Sursa", mi-a sugerat sa merg maine dimineata sa vorbesc su seful de santier, care o sa imi dea toate detaliile.

Ionut

N-am inteles nimic. Cum adica nu se face supratraversare? Se face subtraversare atunci sau wtf?!

CornelB

Nici supratraversare, nici subtraversare. Autostrada se va sfarsi la km 2+800m, apoi printr-un drum normal se va descarca intr-un giratoriu la intersectia cu Popasului.
Ceva de genul intrarii/iesirii pe A2 la capatul lui Th. Pallady. Sau cum e intrarea/ iesirea lui A3 in centura Ploiesti.

Ionut

Si nu se mai face bucata din Gherghitei/Sos Petricani? :lol: OMG.

tone_iulian

anul trecut au forat stalpi si betonat pt pasaj pe o parte si alta a popasului iau turnat degeaba?

CornelB

Revenire la postul anterior, cu precizarea ca intotdeauna e bine sa se verifice o informatie din mai multe surse, si pe cat posibil de la sursa cea mai avizata.

Bun, am fost acum o jumatate de ora si am vorbit cu seful de santier al A3 din Popasului/Racovita.
Foarte amabil, omul mi-a explicat ca... se face supratraversarea, exact de asta se apucasera in timp ce eram eu acolo. Cu excavatorul, dezgropau pilotii forati anul trecut.
In postul anterior, in care am precizat cu nu se face, am lasat acea marja de eroare, fiindca sursa mea secreta nu avea toate detaliile, motiv pentru care m-a si indrumat catre seful sau.
Oricum, seful de santier mi-a sugerat sa iau legatura cu biroul Pizzaroti, sa le cer pe cale oficiala planurile autostrazii.
:cheers:

MRS

^^^^
Sper ca e o gluma... Mai jos cum arata ulitele din Voluntari adiacente iesirii...

Dinspre Petricani/Pasajul Pipera - Strada Emil Racovita:







A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...