News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

dorum

au primit OIL de la Umbrarescu
e de ajuns!  :lol:  :lol:

mirceaeliade

Sunt aproape sigur ca trebuie sa "se predea amplasamentul" contractorului. Pentru ca altfel poate un tzaran din zona avea planuit sa faca recolta si UMBul nu ar avea cum sa stie daca exproprierile sunt complete acolo unde vrea sa isi puna utilajele si sa decoperteze.  Probabil ca nu e un OIL propriu-zis, dar macar o semnatura de la CNAIR ar fi trebuit sa primeasca, macar "telefonic".

horatiu.cosma

Organizarea de șantier presupune construcții, clădiri, statie de betoane, asfalt, legat la curent, apa, gaz, canalizare etc, nu se poate fara autorizație. De obicei se autorizează separat de proiectul mare, de către autoritățile locale sau județene.

mirceaeliade

#8103

jalemare

Pe Buzău-Focsani 2 și 3 avem contestații de la Tekfen, nu se va semna nimic în octombrie.

FMFM

#8105
Cuvintele sunt de prisos.. :jawdrop:


Multe multumiri celui care a pilotat drona! Nu am vazut sa aiba cont pe forum.

NoWords

Incredibil ce poate face omul asta.. :wtf:

Duta C

Mda,nemtii se rusineaza in fata lui! :p  :p

TibiV

Este revoltator!...

UMB a furat startul!
Trebuia sa stea 6 luni sa isi puna avocatii sa verifice ca au mai ramas 17 virgula 23 metri patrati ne-expropriati...
Dupa aia inca 6 luni sa "negocieze" cu cei de la electrica/gaze/apa...
Si inca 6 luni pentru contracte cu balastiere si gropi de imprumut...

Este clar, UMB strica toata piata de constructii (si pe cea a firmelor de avocatura....)

REVOLTATOR !...

 :lol:  :lol:  :lol:

(Daca cineva vrea sa ma critice: vedeti ca am scris cele de mai sus cu italic...)   ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dorum

sunt amarati, n-au de lucru si cred ca se aia vor sa epateze...

NoWords

@TibiV Nici nu mai conteaza ca e fara OIL, e "beton" ca in sfarsit putem avea si noi drumuri bune! Si aici ma refer cand o sa fie complete toate loturile.

dr4qul4

UMB nu-si permite sa piarda timpul. Momentan au doar 2 loturi extrem de scurte pe A7. Iar pe celelalte santiere au cam terminat grosul sapaturilor. Ar fi pacat ca utilajele pentru decopertari sa stea degeaba.
Trebuie sa termine terasamentele cat mai repede, pentru ca in curand vin loturile lungi de pe A7 si acolo nu pot sa lucreze cu 100 de utilaje.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danvoicu

Bine ca avem si noi picatura de miere,UMB, intr-un ocean de amar. Asta demonstreaza ca cine vrea, poate fi profesionist chiar si in jungla romaneasca, ca atitudinea e cea care conteaza.

mike_us

Cit de serioase sunt contestațiile pe loturile 2 si 3? Se știu ceva detalii?

SILVIUFG

Nu pot sa ascund invidia si regretul ca nu voi vedea camioanele portocalii la Fagaras....  :badday: