Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 6 Guests are viewing this topic.

MNU

#315
Quote from: horatiu.cosma on October 22, 2015, 09:50:37 PM
... il duce pe jurnalist departe de intrebarea capcana: de ce dureaza asa de mult relicitarea SF-ului in forma de drum expres?

Eh, cum adica "de ce"? Totul trebuie sabotat pana "iese pasenta" la Comarnic - Brasov. Parca tocmai a spus ca inca o incearca prin concesiune.

ultrasbz

Ca un mic reminder, Neaga a declarat raspicat in interviul de saptamana trecuta legat de SF-urile de pe DX7 ca "in octombrie acum, vor fi pe SEAP"... mai sunt 2 zile + azi... asteptam cu infrigurare...

horatiu.cosma

Si pentru Bucuresti-DNCB de pe A3 trebuia dat castigatorul in iunie...

spfgmo

E noiembrie si Neaga a zis ca in octombrie se vor publica pe SEAP. Ei? sunt sau nu? :(

adiarc

Încă mai crezi vreun cuvânt din ce spune ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

__dir

^^^ de acord cu Adi, nu inainte de 2017


ovideatza

Si "inginerul" cine e?

Mie mi se pare doar o acoperire jalnica, sa nu inceapa pe POST ci in POIT.

E un cerc acolo in raspuns de te doare capul. Daca stai si deslusesti ar reiesi pe undeva ca nu i s-a predat amplasamentul totusi?? =>au hotarat sa suspende=>constructorul e acoperit, nu i se poate rezilia contractul.

Nu au curaj sa isi asume public motivele reale. Ca daca era vorba de probleme cu constructorul, mai bine reziliau si relicitau de urgenta pe toamna-iarna...

Allex

QuoteVestile sunt incurajatoare in ceea ce priveste constructia centurii. ,,Firma care a câstigat contractul poate lucra imediat ce face organizarea de santier. Nu exista altfel de impedimente. (...)"

Intr-adevar, niste vesti "extraordinare" :lol: .  In rest, nimic nou, doar vorbe multe (si goale), si treaba deloc. >:(



http://www.desteptarea.ro/intalnire-de-lucru-pe-tema-centurii-ocolitoare/
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

__dir


alecu26

Asta cred ca e mai degrba definitia optimismului patologic....daca exista asa ceva.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

are rost sa intreb daca exista vreo veste? In cazul asta no news is not good news.

CNANDR nu se gandeste la reziliere? sau la niste scrisori ceva mai serioase catre constructor?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Allex

^Dupa cum bine stiti ZERO miscare pe teren, prin presa locala zvonul e ca se apuca din martie 2016. Deocamdata nu se stia unde sa faca organizarea de santier, inca se cauta loc, iar ca prima zona de atacare se spune ca vor incepe din spatele aeroportului. Articole mai noi decat cel postat de mine pe 19  noiembrie nu au mai aparut (sper ca nu mi-a scapat vreunul).
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

alecu26

cred ca daca ne ambitionam facem noi cheta aici si le închiriem terenul. Ce o fi asa greu? De când e semnat contractul cu ei? Organizarea trebuia facuta in primele luni.

OK, fiind proiect pe FIDIC ROSU mai trebuie verificat daca au primit desenele de la CNADNR, daca cu expropierile sunt cat de cat in regula, poate si un avans...ceva.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

__dir

#329
1 Aprilie 2015 :)

Este unul din proiectele amanate la infinit din rea-vointa/incompetenta.