Siguranța circulației rutiere în România

Started by Ionut, December 14, 2011, 05:23:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

La noi e o problema destul de mare cu furtul capacelor de canalizare. Fiti atenti aici ce se poate intampla daca ai un pic de viteza si iei un canal fara capac (min. 0:40):

http://www.youtube.com/v/G-y9hpX-bU4
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

valexandru

"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


davyl

Si mie mi-a placut. Am ras cu lacrimi! Multumim bogdymol!

O initiativa adevarata care are legatura cu siguranta circulatiei! La mai multe!

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

davyl

Perfect pertinenta aceasta campanie! In Bruxelles, cel putin, numarul celor care vorbesc la telefon sau scriu sms-uri in timp ce conduc, este foarte mare. Trebuie practic sa-i feresti, ca nu vad incotro merg!

Ionut

Quote from: davyl on May 03, 2012, 10:25:16 AM
Trebuie practic sa-i feresti, ca nu vad incotro merg!

Exact, chiar nu vad incotro merg pentru ca se uita la telefon! :) Foarte misto campania!

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

coco.serban

Eu as propune ca in loc de suspendarea de 3 luni a permisului sa fie 2 ani.....:D  cred ca asta va infuenta foarte mult stilul de condus a multora.

valexandru

Pe mine nu ma sperie cum se baga aia pe acolo (ca asa fac si taximetristii pe aici prin Rm Valcea). Dar ma ingrozeste ca ala scoate pistolul si il ameninta ca il impusca daca nu il lasa sa intre.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

ciprebbe

CSM a aprobat "carnetelul de amenzi" pentru soferii romani

Soferii opriti in trafic vor trebui sa prezinte, de acum inainte, politistilor de la Serviciul Rutier, pe langa permisul de conducere, si "carnetelul de amenzi", dupa ce Comisia Superioara a Magistraturii (CSM) a aprobat proiectul privind strategia nationala pentru siguranta rutiera.


http://www.time4news.ro/cluj/administrativ/csm-a-aprobat-carnetelul-de-amenzi-pentru-soferii-romani.html
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Carnetel pentru amenzi?! :o WTF, nu exista baze de date ale Politiei pentru asta? Nu inteleg de ce e necesar un carnetel pt a tine evidenta amenzilor.

iuli

Back to school! Parca ma si vad ca ajung la parinti si imi cer carnetelul.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Imagini scandaloase! Copii plimbati in portbagajul unei masini pe centura Clujului

http://www.time4news.ro/cluj/social/copii-plimbati-in-portbagajul-unei-masini-pe-centura-clujului.html

(sunt la munca si nu pot incarca direct aici filmuletul.... ionut cred ca e bine de pus sa se vada inconstienta unora)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe