News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Trenuri InterRegio

Started by Ionut, October 29, 2016, 07:31:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ALEXCFR

Dispar trenurile IR 1756/1757 ,trenurile 1667/1668 vir avea grupa de Constanta atașa si dezatasata in Buzau ca trenuri 1861/1862,trenurile 1653/1654 vor avea grupe de Suceava,Botosani si Piatra Neamt,apar trenuri noi Interregio pe Bucuresti -Constanța si retur,trenuri noi pe Buciresti-Craiova,1732/1731 va avea grupa de vagoane pentru /de la Constanța in sezonul estival 2022 care se ataseaza/detaseaza la trenurile 8201/8204 in Faurei.

Sorinus

Aveti idee cu R-E 11087 reuseste sa faca 2h 33 pana la Cta, in conditiile in care, spre deosebire de alte trenuri, care fac 2h 20, nu opreste nici in Fundulea, nici in Lehliu?

E cumva din supraetajate si limitat la 120?

frunzaverde

11087 e operat de Regio Calatori, este trasat cu 120 km/h pentru rame RIO trase de locomotive frantuzesti in regim push-pull. Materialul rulant real nu il stiu (dar e ori RIO, ori rame diesel X, apte de 160).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

etravel

#63
Quote from: frunzaverde on April 28, 2022, 05:12:46 PMMaterialul rulant real nu il stiu (dar e ori RIO, ori rame diesel X, apte de 160).
De cate ori am fost cu RegioCalatori la mare, au fost numai rame X72500.
RIO au ramas pentru la munte. Nu le-am vazut niciodata pe relatia BUH-CND.
Later edit: m-am uitat acum pe orar. Merge doar pana in Constanta, in conditiile in care, cel putin in jurul datei de 01 mai, putea fi prelungit lejer pana la Mangalia, clienti sigur ar fi fost. Ce stupid.

ALEXCFR

Revine IR 1837 de la noul mers al trenurilor 2022-2023.

Un tren interregio București Bacău Iași de la noul mers al trenurilor 2022-2023.

ALEXCFR

IR 1541/1543 Iași Brasov prelungit la Sibiu din 11.12.2022

frunzaverde

Bazat pe ce cele de mai sus? Pe comanda de trase? Sau pe borderoul de lucru pentru livret? Poti da o sursa?
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

ALEXCFR

Am primit pe mail aceste trenuri.

mihai_tm

#68
Tren IR 1833 Iasi - Timisoara Nord

Leo-Ph

am facut o excursie de 1 zi la Brasov si am mers cu IR1680, retur IR1734...ce vagoane oribile are CFR-ul

40-0802-5

Multumim domnilor de la Revizia Cluj, care indruma la perechea asta de trenuri, cotete ordinare 20-49 100 respectiv 200, in conditiile in care au 20-76-uri si mai nou si cateva 22/30-76 transferate de la Basarab, pe care le trantesc la curse de Teius / Bistrita.

Sagitarius

Quote from: ALEXCFR on July 03, 2022, 10:27:57 PMIR 1541/1543 Iași Brasov prelungit la Sibiu din 11.12.2022
Ce s-a intamplat de nu s-a mai prelungit?

adisoft1991s


Sorinus

Am mers azi cu IR1883 de la Bucuresti la Constanta. 5 vagoane, interior modern, curat. Nu a mers AC. De fapt, sufla ceva timid, dar cred ca era doar ventilatia, nu o fi avut freon.

La fiecare franare, mirosea a plastic incins (nu chiar a ferodou).

A ajuns insa la timp la Cta, dupa ce la Fundulea a acumulat 5 minute intarziere stationand , desi a ajuns cu 2 minute mai devreme.

Iar nu mai merg cu CFR 2 ani :)

rio tinto

E o forta invizibila care le face calatoria inconfortabila si naspa celor care calatoresc rar cu trenul. Sunt sigur de asta. Mi-am luat un an card Tren Plus si am strabatut tara in lung si in lat, nu am avut nici un eveniment notabil, in afara de cateva intarzieri neglijabile.
Desi, s-ar putea sa fie si perceptia personala. Am cunoscuti care li se intampla aceleasi lucruri pe tren ca si mie, insa ei povestesc experienta diferit. De investigat.