Spațiile de servicii pe drumurile din România

Started by Ionut, October 20, 2016, 07:17:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

elphax

cred ca pe A1 se lucreaza la mai multe : Traian Vuia  - MOL si la Orastie si Recas - Rompetrol. Cladirile sunt ridicate, posibil sa fie gata la final de an

mircea

Și la Ilia se lucrează (MOL). La Orăștie au început? Sau e vorba de Pianu?

Cetatean

Ilia e dat in folosinta,ieri 31.07 erau pline amandoua. 3-4 masini la fiecare pompa, la ora 11

Redox

De asemenea la Pianul și Cunța, pe A1, stațiile MOL sunt aproape finalizate și probabil vor fi deschise în următoarea perioadă.

dumbravaandrei

la Cunta doar cea de pe sensul spre Deva parea mai aproape de o deschidere. Pe sensul spre Sibiu, desi sper, nu cred sa o vedem operationala in 2022...

timisoreanul

Din cate am observat, cei de la Mol s-au miscat mai bine, in schimb cei de la Rompetrol greu se urnesc. Oricum, probabil ca toate statiile sunt deja in intarziere.

ddfab

^la Pianu, Mol sunt foarte avansati, foarte aproape de deschidere.
la Orastie, Rompetrol, pe sensul spre Sibiu, cladirea ridicata, destul de avansata,este montata si copertina de deasupra pompelor dar pe sensul opus sunt mai in urma.  Cladirea ridicata este destul de generoasa, mai mare decat la cele Mol.

mircea

Aseară am trecut pe lângă cea de la Pianu și mi s-a părut a fi deschisă. Adică erau mașini la pompe, era lumină înăuntru, oameni pe la ușă. Fie erau parcate acolo mașinile muncitorilor pentru ultimele retușuri fie au deschis.

ddfab

^la Pianu, inca nu s-au deschis.
Rompetrol, parcarea de la Orastie, sensul spre Sibiu.





pe sensul opus, dupa cum am mentionat in postul de mai sus, sunt mult in urma...

Xed

Am observat de mai multa vreme ca cei de la Rompetrol se misca super greu cu noile benzinarii pe care le deschid. Iar ca exemplu imi vine in minte statia de pe DN5 sens spre Giurgiu care e fix la intrare in 1 Decembrie. Aproape un an le-a luat sa o construiasca si sa o puna in functiune apoi.

ddfab

ieri erau deschise, din nou spatiile de pe A10, lotul 1, pizza... si erau populate, pe linga drumeti si de politisti, ascunsi dupa parapetele de protectie, la iesirea din parcare, pe sensul spre Turda.in ultima vreme, tot mai des se posteaza in zona, la ciupeala...

rocklee

  :o  8) dupa lungi asteptari ...sa deschis si statile MOL din spatile de servici de langa ...nodul ILIA ..
totul este nou ...parcarea reconfigurata ...au si statie de incarcare electrica ...totul pare ...OK  ...doar comportamentul BIZONILOR ...LASA MULT DE DORIT ...
sa dea Domnul sa fie bine (GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

vm75

Scuze de off-topic, dar am o curiozitate: cine va opera statiile de incarcare a autoturismelor electrice? Are CNAIR un departament specializat sau urmeaza sa fie concesionate unor firme private? Adica vor fi gata odata cu A7 sau mai asteptam si acolo 1-2 ani dupa, asa cum se intampla cu benzinariile?