News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

danutzu_1069

Ar fi interesant de vazut un astfel de raport de inspectie periodica....

pasadia

O sa zica ca si cel din Turda, de pe DN1, si cel din Onesti de pe DN11, nu sunt pe DN-uri caci sunt la municipii. Si cand s-or darama nu e viba lor ca DN-ul nu mai e functional. Dar totusi, la Poiana Sarata, tot pe DN11? Acolo nu e pericol, nu?

JohannDB

..... la Poiana Sarata, tot pe DN11?.....

    Apropo de acest sector de DN 11, din imediata apropiere a parcării/restaurant "Poiana Sărată" (jud. BC)....
    Lucrările de aici par a fi părăsite și cei ce tranzitează zona, circulă "fiecare pe podul lui", fără semafor, fără "paletă" (spre Onești pe un pod / cel vechi cu spațiul limitat de balize pe partea dreaptă a sensului, unde sunt problemele și care "permite" o lățime de trecere de minim 5,00m, + 0,80 m lățimea trotuarului de stânga acestui pod), iar spre Tg. Secuiesc se trece pe "podul nou" (în deviere, pod destul de îngust, ce permite la intrarea pe el dinspre Onești, abia 3,70m lățime).......

Allex

Asta era pana acum cateva luni. Acum se trece din nou la semafor. Dar nici urma de lucrari/muncitori pe acolo. Se pare ca "santierul" este abandonat.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

JohannDB

AlexAllex, când ai trecut ultima dată pe acolo ?
    Eu am trecut Marți 14.08.2018 în jurul orei 14:50....... Dacă ai trecut după ziua de marți 14.08, poate au revenit "oamenii" la lucru, dar mă îndoiesc din...îndoituri ( a fost și Sf. Maria)....

Allex

Eu am fost sambata, si duminica. Cine stie, de duminica pana marti poate s-au schimbat lucrurile. Eu am trecut la semafor. Si la dus si la intors.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

JohannDB

""""""Eu am fost sambata, si duminica.""""""
  Deci să înțelg că ai fost înaintea mea, respectiv Sâmbătă 11.08 și Duminică 12.08. 2018, .....
     Problema este că aici oferim date concrete la data trecerii noastre pe sectorul cu pricina......
     Este adevărat că nici eu nu am precizat exact data/ora de tranzit, la fel ca și tine...... Oricum , și eu țin la acuratețea datelor/informațiilor......

dumbravaandrei

Am trecut dimineata pe la 9:00 pe acolo. Nema muncitori, nema semafor. Nema tipenie de om nici pe alunecarile de pe Oituz.

Allex

#2633
Uite video de duminica (data si ora in video). La 2:38 e semaforul. Vedeti si voi cat s-a stat. Poate il tin doar in weekend sau poate au renuntat la el ulterior, cine stie. Ideea e ca nu se lucreaza, cu sau fara semafor. Si vedeti si voi cum arata DN11 noaptea fara marcaje.


L.E. scuze nu am pus si linkul

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

JohannDB

"""""Uite video de duminica (data si ora in video). La 2:38 e semaforul. Vedeti si voi cat s-a stat.""""""
   Caut și nu văd "video-ul".... Cu asta încheiem eventuala "dispută", cu scuze pentru Ionuț, ca să nu mai fie cazul să ne "tragă de urechi"....!!

JohannDB

Abia acum la reluare am putut vedea imaginea video....; Se circula cu semafor pe același pod....
    Când am trecut eu se circula "separat", pe dus și întors, pe cele două poduri paralele...... Cu asta, toate cele bune !!

stangabriel

Duminica dimineata se lucra si la podul de la Buzau, Maracineni cu peste 30 de oameni si multe utilaje. Care era termenul pentru finalizare?

ovideatza

Două poduri provizorii au fost deschise traficului la Milişăuţi

QuoteAcesta este un pod tehnologic executat de firma care şi-a adjudecat licitaţia pentru refacerea podului mare, de pe DN 2H Milişăuţi-Rădăuţi, SC Geiger Transilvania SRL din Sibiu

Lucrarea va consta în înlocuirea completă a pilonului afectat.
Asta înseamnă că pilonul va fi decopertat de straturile superioare, scos din albie şi înlocuit cu altul nou.
Termenul de execuţie a lucrării este de 21 de săptămâni, începând cu 23 iulie 2018.

Podul a fost construit în anul 1962, iar semne ale degradării sale au început să fie observate de câţiva ani.

voicul

De la Arad mai sunt ceva stiri?

Kidu

#2639
In ultima saptamana, daca nu mai mult, n-a mai lucrat nimeni si santierul e pustiu. Nu stiu ce se intampla, saga asta este peste puterile mele de intelegere si acceptare, stiu doar ca s-a amanat din nou pe septembrie.