News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

catalin_i

Am luat legătura din nou cu Tapatalk support si le-am povestit de dezastrul ce s-a întâmplat după update.
Răspunsul mai jos, a venit in mai puțin de o oră...


Please ask the admin to contact us, I'm sure our apps team can help sort this out.

Chris
Tapatalk Support



Ionut

Am luat legătura cu Chris, i-am cerut versiunea veche (care mergea cât de cât). Aștept răspuns. Nu înțeleg, pentru numele lui Dumnezeu, de ce nu au arhivă la ei pe site. MAI ALES în cazul versiunilor beta (cum sunt și astea, după ce SMF a lansat v 2.1., cei de la Tapatalk nu au reușit să scoată o versiune non-beta), ai nevoie ca clientul să facă revert to old version fix din motivul că noua versiune beta crapă/merge mai prost ca anterioara. Parcă sunt amatori.

Ionut

Am pus Tapatalk ultima versiune beta (1.3.), vreau să știu dacă vă merge/cum vă merge.

BIGRED1984

#738
Merge. S-a reparat bug-ul cu duplicat mesajele, sau cel puțin eu nu îl mai vad. A apărut unul minor dar îl lăsăm așa :), nu-l mai zic că iar scoți pluginul.

Ionut

Să vă dezactivați vă rog semnătura în aplicația Tapatalk.

punktnet

Merge, a apărut notificare direct cu mesajul scris de tine.
Just kidding.

BIGRED1984

Da... l-am instalat din nou și pierde setările...că nu știam de ce nu mai mergea zilele trecute..până am intrat pe versiunea web, am reinstalat Tapatalk

cristi5

#742
Quote from: BIGRED1984 on April 27, 2022, 11:09:28 AMMerge. S-a reparat bug-ul cu duplicat mesajele, sau cel puțin eu nu îl mai vad.

E acelasi plugin ca inainte, deci se comporta exact ca inainte.

Mai jos vedem mesaj din 22/4 afisat (probabil a doua oara) dupa unul din 27/4

Eu nu a trebuit sa reinstalez nimic, am dat drumul la app si au venit notificarile.


Ionut

@cristi5
Nu chiar, am pus ultima versiune de Tapatalk, parca .3 este.

cristi5

Aha.
Din pacate bug-ul principal pare a fi "la locul lui".

BIGRED1984

@cristi5 nu stiu ce sa zic, la mine pe Tapa e ok, nu mai apar duplicate, m-am uitat pe mai multe topicuri, inclusiv asta ... dar eu am facut reinstall, poate are vreo tabela cache-uita la tine ...
ar fi bine sa confirme/infirme si altcineva, alti utilizatori de Tapatalk.

cristi5

#746
Da, daca e schimbat serverul poate trebuie schimbat si app-ul ca sa mearga.

La mine app-ul e versiunea 8.10.13 de acum o luna, iOS. E cea mai recenta conform App Store.

Tu ce versiune ai?

Daca e aceeasi, probabil trebuie sa reinstalez.

Merci!

oneLess

Eu sugerez timid și umil să faceți topic separat cu tapatapa...plugin.
Asta nu este asistență tehnică forum și server.

BIGRED1984

#748
8.8.25 pe Android...
Dar acum că am scris și pe desktop și pe Tapatalk văd că iar le-a bălărit... și a mers bine până acum... O prostie...daca as fi QA la ăștia mi-ar fi rușine cu bug-ul ăsta

cristi5

Tapatalk suporta multe tipuri de forum, nu doar SMF. Plus ca poti citi forumuri diferite in acelasi app. (Apropo ar trebui incercat daca merge trenuletz)

Pt un app gratuit, sau f ieftin, eu ii iert. Ca user experience e oricum mult peste SMFul din browser mai ales pt utilizatori care nu se conecteaza zilnic, ca mine. Asa ca atata timp cat e predictibil, eu sunt ok.