News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Asistență tehnică forum și server

Started by Ionut, September 26, 2016, 09:32:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

Quote from: GIV on June 02, 2022, 06:09:57 PMnu stiu unde e problema dar mie, acum, asa imi apare clipul la o calitate de 1440p la cel putin 6 ore de la publicare
Tine de cum proceseaza YouTube pe diferite rezolutii, nu are nimic de a face cu forumul.

nirolf

Tapatalk nu merge până nu te loghezi pe web și dai Accept la "Registration agreement".

catalin_i

M-am logat pe web.
Unde exact trebuie dat acceptul?

reed

Pe varianta mobila poti da doar quote la in mesaj anterior,sterge continutul si scrie altceva.Pe varianta WEB e in regula,este buton de post.

nirolf

#769
@catalin_i
Mie nu mi se mai încărca forumul în Tapatalk, am intrat pe web și imediat după autentificare mi-a apărut un mesaj la care am dat Accept (sau ceva asemănător). Apoi Tapatalk a început să încarce din nou forumul.

Allex

Aveti idee ce se intampla de nu merge forumul pe mobil?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

paullie

Nu merge nici la Digi net fix. Acu sunt pe serverul de la serviciu, Elvetia sau Franta.

A mai facut figura asta.

danpandrea

Nu merge Search-ul cum trebuie. Intru pe thread-ul A7 Ploiești - Milișăuți. Caut termenul "Pașcani" și primesc 15 pagini de rezultate. Doar prima îmi arată postări care conțin cuvântul. Restul paginilor apar ca fiind goale. @RobertH văd că folosește "planse situatie" atunci când pune imaginile proiectelor. Forumul nu mi le găsește prin Search.

cristi5

@danpandrea

Search-ul forumului a fost intotdeauna prost

Daca cauti pe google cu site:peundemerg.ro vei gasi mai multe. Daca vrei un anumit topic, pune in termenii de cautare *numarul* topicului (de ex 476 pt acest topic)

Documentatii de licitatie (planse) gasesti la

https://pum.project-online.se/doclic/

Vad ca A7 e lipsa, poate vrea @RobertH sa incarce acolo

cristi5

Harta proiectelor, harta calitatii si uploader-ul au primit o mica modificare (comuna). E vorba de serverul unde este primul script, care gaseste dupa aceea pe urmatoarele script-uri (care deci se pot muta). Trebuia sa fie un server "vesnic" dar vad ca l-au ucis asa ca l-am mutat pe https://brfenergi.se/pum/js-load.js

Daca nu functioneaza (pt ca iau din cache), fortati reincarcarea cu Ctrl-shit-R.

stangabriel

Va salut.

De cateva zile, forum-ul merge greu si pe telefon, si pe PC.

Uneori apare Internal Server Error, Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


yetiman

Si eu am patit-o des in ultimele zile.
Ultima data, chiar acum, cand incercam sa postez asta:

QuoteInternal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@forum.peundemerg.ro to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

Ionut

Am o promisiune de la americani că se rezolvă în următoarele ore. :)

mirceaeliade

in pagina de "Updated Topics" ce inseamna semnul de exclamare pe galben la stanga subiectului?