News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Comitetul de Monitorizare POIM

Started by Ionut, September 23, 2015, 03:26:47 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

punmeister

#106
Quote from: Ionut on January 18, 2019, 06:48:46 AM
Pe 29 si 30 ianuarie avem SCS Transport si CM POIM. Sa-mi spuneti daca aveti ceva intrebari, sa nu-mi scape mie ceva important. Si rutier si feroviar si metrou.
Cateva intrebari in legatura cu M5:
1. In ce stadiu se afla licitatia pentru 13 trenuri noi?
2. Cand incep negocierile cu Bombardier pentru racordarea macazului de legatura M1-M5 de la Eroilor la CITYFLO 350?
Iar acum la general, tot legat de metrou:
1. Se are in plan modernizarea sistemului de acces de pe tronsoanele M4 Gara de Nord 2 - Parc Bazilescu si M3 Nicolae Grigorescu 2 - Anghel Saligny?
2. Modernizarea lui M2 include si modernizarea/renovarea statiilor de metrou?

Fiind prima mea postare de pe forum, let me introduce myself: Sunt punmeister de pe forumul MetrouUsor :)

Ionut

Bine ai venit! Merci de întrebări, să văd cum reușesc să le pun. Metroul prinde puțin spațiu la întâlnire, dar mai incerc sa recuperez în pauze.

Ionut

Am primit documentatia pentru intalnirile de marti si miercuri, SCS Transport si CM POIM. O sa va pun aici si pe thread-urile dedicate proiectelor. Sa va uitati peste documentatie si sa-mi spuneti daca apar intrebari, nelamuriri si greseli ca sa pot sa le aduc in discutii marti si miercuri la intalniri!

Ionut


Ionut

Implementarea financiara POIM la 31.12.2018, prezentare ce va fi facuta de AM POIM (Autoritatea de Management POIM din subordinea Ministerului Fondurilor Europene).












Ionut

Managementul financiar POIM si monitorizarea proiectelor, prezentare ce va fi facuta de OIT (Organismul Intermediar Transport din subordinea Ministerului Transporturilor).






















Ionut

Stadiul ghidurilor solicitantului si apelurilor, prezentare ce va fi facuta de OIT (Organismul Intermediar Transport din subordinea Ministerului Transporturilor).












Ionut

Stadiul proiectelor depuse pana la 31.12.2018, prezentare ce va fi facuta de OIT (Organismul Intermediar Transport din subordinea Ministerului Transporturilor).






Ionut

Cadrul de performanta POIM, prezentare ce va fi facuta de OIT (Organismul Intermediar Transport din subordinea Ministerului Transporturilor).






Ionut

Aplicatiile (cererile) de finantare trimise in 2018 si care vor fi trimise in 2019 pentru proiectele majore, prezentare ce va fi facuta de OIT (Organismul Intermediar Transport din subordinea Ministerului Transporturilor).






Ionut

Pregatirea noii perioade de finantare - FESI 2021-2027
























subway

Am si eu o intrebare nevinovata si te rog sa nu te superi pe mine, daca nu e vorba de monitorizare atunci cu ce se ocupa ScS Transport?
Te-as ruga totusi un raspuns pe <public> ca sa se lamureasca tot omul...care sunt!
;)

Ionut

Am zis eu ca SCS Transport nu se ocupa cu monitorizarea?

Ionut

A fost azi SCS Transport. Am niste treaba și nu știu dacă mai am energie în seara asta să vă spun toate noutățile. Posibil să las pe mâine sau chiar joi. Sa vad cum găsesc putere și timp.

Mâine avem CM POIM. Deci și mâine e distractie. Vine si Rovana Plumb. Cică...