News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

DarkFranck

Da, confirm din ce am văzut, este exact cum spune @cutter. Așa arată acum.

QuotePână nu se vor termina lucrările dintre DN1A (Mogoșoaia) și DN1 (Otopeni) nu vom vedea efectul noului pasaj asupra traficului, decât pe anumite relații.
Fluctuat Nec Mergitur

voicul

Din pacate iesirea din B spre Mogosoaia va fi cam blocata/cam cum e la Chitila. Depinde de traficul de facut stanga de pe DNCB si stanga Mogosoia - DNCB.

Pe restul de rute se va fluidiza treaba.
In cat timp se estimeaza terminarea lucrarilor spre Otopeni?

Oricum felicitari Strabag + cei care au tras de la MT sa mearga treaba mai repede. +1  :cheers:

Xander

Pe Waze inca apare ca si inchis pasajul Mogosoaia.

In plus ...

Powered by API/PUM imgur uploader

PlayStation

Cand se incheie lucrarile la turbogiratia otopeni?

cristi5

#3994
Aveti aici momentul deschiderii si va ramane monitorizare in urmatoarele saptamani (vezi Viarom mai jos)

http://pum.project-online.se/maps/data/timelapses/videos/mogo_hd/2021_39.mp4

Cum vedeti, s-a facut in cateva minute verde si frumos pe DNCB, mai putin sensul DN1A -> DN1. Inteleg ca Viarom mai lucreaza cel putin 2 saptamani in zona si apoi exista sperante sa fie mai bine.

Pasajul nu apare pe Google, dar @pentium10 imi spune ca va apare "automat" in urmatoarele zile. Pe waze e deschis pasajul dar unele servere arata inca date vechi, cu pasajul inchis. Depinde ce server nimeresti. Se vor sincroniza datele intre servere in urmatoarele zile si va apare deschis.

https://www.waze.com/live-map/directions?to=ll.44.51483092%2C26.01474524

voicul

Azi la 9.55




Nu situ de ce nu da varianta prin N din prima, care dureaza si mai putin, cu lucrari inca la Otopeni - ora 18.02





Deci deja dureaza mai putin prin N




Powered by API/PUM imgur uploader

pasa_andrei

Revin cu clipul oficial de astazi. Trafic mare in zona la filmat. A fost prima mea deschidere la care am participat . Este un sentiment wow sa stai intre toate tirurile care claxonau constant caci nu mai aveau rabdare sa stea la cozi.

Sensul spre A1 s-a eliberat instant dupa inaugurare asa cum era de asteptat  :D. Sensul spre Otopeni s-a blocat imediat dupa inaugurare   asa cum iarasi era de asteptat :((.  Asteptam sa finalizeze cei de la VIAROM lucrarea si lucrurile se vor imbunatatii.

Va las cu probabil ultimul clip de la Mogosoaia. Sa ne vedem cu bine in 2022 la Domnesti , pentru ca din ce vad eu, este urmatorul pe lista la finalizate. Acolo ma astept sa aiba un impact mult mai mare fata de ce am vazut astazi Mogosoaia.

Multumesc tuturor pentru sustinere!



Enjoy!




vancouver

Ora 18:50. Verde pe trei directii in zona pasajului. Doar pe DN1A pe iesirea din Bucuresti mai este problema. Asta o sa ramana asa, cata vreme sub pasaj va fi sens giratoriu. Cand o sa se inteleaga in sfarsit ce imbecilitate sunt aceste giratorii si ca exista alte solutii (semafor, etc) atunci poate ca o sa se mai reduca problema.

Pe DNCB nord bubele sunt acum in zona lucrarilor, speram ca peste 2 sapt. dispar si astea. Evident raman toate celelalte giratorii de pe DNCB nord, care vor gatui in continuare traficul atunci cand sunt depasite anumite valori.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

RaduG


voicul

@pasa_andrei Daca ai timp, poate reusesti sa dai o fuga si la Otopeni la giratoriu sa vedem cum sta treaba acolo.
Oricum +1 constant de la mine, pentru fiecare filmare.  :cheers:

DarkFranck

Mulțumim, @pasa_andrei. +1, ca de obicei. Ne-am ratat, ai ridicat drona după ce am plecat, am fost tot pe partea aia :)
Fluctuat Nec Mergitur

IDEAL AIR DRONE

#4001
Astăzi am filmat și noi de sus la inaugurarea pasajului minune de la Mogoșoaia, ce a ieșit puteți viziona mai jos:


rota

Pasajul Mogosoaia – deschis azi! Inaugurare pe Centura Capitalei dji 4k
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

TibiV

Cum de nu i-a crapat obrazul de rusine lui Citu?!...

Ah, am uitat... Trebuie sa ai obraz ca sa ai ce sa-ti crape...  >:(

Pentru dl. Citu, numar suedez va doresc!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GIV

^ cum sa i crape daca el a vrut sa profite de acest moment in speranta ca mai castiga la capitolul imagine.?