News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Iulius Town

Started by MHN, April 20, 2015, 09:16:24 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

B.Robert

QuoteRegretăm această situaţie, care este izolată, şi subliniem faptul că nu tolerăm astfel de comportamente din partea personalului care deserveşte centrul nostru comercial. De asemenea, vă asigurăm că, de la nivelul conducerii nu s-a transmis nicio directivă în sensul îngrădirii fotografierii ansamblului Openville Timişoara, şi, cu atât mai mult, nu acceptăm sau încurajăm, sub nicio formă, astfel de reacţii conflictuale.

Referitor la incidentul semnalat, în baza prevederilor contractului încheiat cu firma de pază ai cărei angajaţi au fost implicaţi, am solicitat societăţii informaţii suplimentare şi comunicarea măsurilor întreprinse. Firma de pază ne-a transmis faptul că a demarat o anchetă internă şi că agenţii implicaţi sunt cercetaţi disciplinar, urmând ca, în situaţia în care se vor constata încălcări ale regulamentelor interne, să fie concediaţi. Subliniem faptul că acţionarea impulsivă şi disproporţionată a agenţilor a fost o iniţiativă proprie şi nu o atitudine trasată de conducerea firmei de pază.
În aceste circumstanţe, toţi agenţii de pază au fost reatenţionaţi să gestioneze astfel de situaţii într-un mod amiabil şi profesionist.

Apreciem interesul manifestat de membrii forumului RATT faţă de dezvoltarea ansamblului Openville. Cunoaştem faptul că şantierul reprezintă un obiectiv urmărit pe acest forum încă din anul 2015, de la demararea lucrărilor, iar de-a lungul timpului, membrii săi pasionaţi de construcţii au postat numeroase fotografii. Nu ne dorim ca acest incident singular să conducă la percepţia eronată că Administraţia Openville este deranjată de activitatea forumului. Dimpotrivă, discuţiile postate ne ajută să aflăm mai multe despre părerile şi aşteptările timişorenilor cu privire la proiectul pe care îl realizăm.

Vă asigurăm că avem toată deschiderea pentru a informa opinia publică, în mod transparent, cu privire la evoluţia lucrărilor şi că membrii forumului RATT vor putea fotografia în continuare şantierul ansamblului Openville atunci când vor dori. Pentru a evita astfel de situaţii, dar şi pentru a respecta normele de siguranţă, pe viitor, membrii forumului pot primi o legitimaţie specială de fotografiere, în baza unei solicitări transmise Administraţie, pe e-mail.
Încă o dată, ne cerem scuze pentru incident şi vă asigurăm că vom lua măsuri pentru sancţionarea agenţilor şi pentru ca astfel de situaţii să nu se mai repete.
Din comentariile de aici: https://www.facebook.com/OpenvilleTM/photos/a.453065798212877.1073741828.420746568111467/836954713157315/?type=3&theater

Sa vedem care va fi deznodamantul. :D
Pana la urma e drept ca stim povestea doar dintr-o anumita parte si nici aia completa momentan.

dr4qul4

Eu daca as fi fost membru acolo m-as muta imediat pe PUM. Si as continua sa fac poze, inclusiv cu cacaciosii aia de paznici si manager.

@Ionut, stiu ca e greu sa faca la fel cu PUM, dar poate te gandesti sa gasesti o gazduire prin cipru/malta/gibraltar. Sau chiar ceva mai departe.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

PUM a fost atacat de mai multe ori. Ati uitat? Cel mai grav a fost un virus băgat pe server care ne-a blocat câteva zile. Dar am recuperat baza de date. Tot aici suntem. Aici rămânem. Noi avem dușmani mult mai multi si mai rai decat Open Ville... Sa fim seriosi. :) De aceea avem backup peste backup și server destul de solid.

dr4qul4

Eu ma refeream la cazul in care se va da o lege sa ne bage pumnul in gura.
Si mutarea (sau cel putin administrarea forumului de catre o firma offshore) ar fi o idee buna in cazul in care cineva ti-ar cere informatiile userilor. Poate posteaza cineva data cu caracter personal sau documente secrete.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Harry

Noi avem tot ce opereaza ziarul trecut pe statele unite. odata totul e asigurat sa mearga bine si in al doilea rand inc az de conflicte de natura juridica, gen cineva vrea sa te dea in judecata, Romania nu are jurisdictie :D 

Ca o mica paranteza off topic, cand s-a facut tranzitia catre USA a trebuit sa fim luati in evidenta de IRS , spre socul meu totul s-a desfasurat foarte rapid, online.

Ca o recomandare cand e vb de pozat pe santiere luati legatura cu dezvoltatorul/seful de santier. Situatia de la Timisoara e inacceptabila. Hai cateva injuraturi /chestii se mai intampla dar de aici pana la ce s-a intamplat acolo e drum lung. Il sfatuiesc pe Dan sa ia legatura cu un avocat: sechestrare, violenta fizica etc, poate obtine despagubiri bunicele si sa scoata rapid un medico legal.

Time-and-Space

nu inteleg de ce ar putea inchide un forum asa rapid ?

de ce ar fi motivati  si imputerniciti (openville) sa faca asta?  ce se intampla in thread?

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Ionut

^

QuoteÎntre timp, forumul RATT a devenit brusc inactiv, iar membrii cred că are legătură cu incidentul. ,,Noi forumiștii așa credem... din spusele administratorului forumului el a fost obligat de cineva, nu vrea să spună din ce motive, să pună forumul în standby. Nu știm dacă are legătură cu scandalul petrecut la Openville. Nu știm asta", povestește tânărul agresat.

Ar fi chiar culmea sa nu aiba legatura. Asa coincidenta. Mega stupid. Un exemplu perfect de cum poti arunca o tona de rahat in propriul proiect (ma refer la Open Ville) si apoi sa pui peste si mai mult rahat (sa inchizi forumul). Oare ii invata cineva PR pe oamenii astia?!

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Dominik

Comportament de babuini !!!
You're in Steelers Country

ciprebbe

Domnul director, poate reveniti asupra deciziei si  suspendati "suspendarea temporara" ca e groasa rau....
Daca nu cititi Dvs aici cu siguranta ca mesajul va ajunge prin inermediari la Dvs.
Hai cu noul ordin la admin!!!!
R U S I N I C A !!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Paznicii aia nu o sa pateasca nimic, poate mustrare scrisa si diminuarea salariului cu 10% pe o luna...
Vrem sanctiuni pentru batausi de cartier ?!...
Nu, in general "nu se mai vrea" nici o sanctiune.

Nu uitati ca "alesii poporului" taman ce-au "dezincriminat" o groaza de chestii...
Neaga (probabil ati auzit toti despre el... :D ) nu mai are nici o "apasare legala".
Asta este "directia partidului":
Mai uscati si mai curati cu totii !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Quest

Eu recunosc ca desi sint din TM rar ajungeam pe forumul RATT. Ar trebui inteles de ce Doppler era oaia neagra a paznicilor de la Openville, ca sa stim ce-i calca pe nervi cel mai mult. Poate Doppler a sarit calul cu ceva anume, nu stiu, spun. N-am mai auzit de fotograf al santierelor noilor proiecte sa fie sechestrat si agresat fizic de paznici.
Common sense will get you far !

Ionut

Vad ca forumul este tot inchis. A naibii coincidenta. Nu faceti un protest sau ceva? Ar merita.

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"