News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Iulius Town

Started by MHN, April 20, 2015, 09:16:24 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ashbird

Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

B.Robert


iuli

Merge, foloseste refresh sau SHIFT+F5
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dr4qul4

Parca voi astia din Timis erati mai liberali. Se pare ca nu.
:lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Dominik

O poza de astazi de pe forumul RATT

You're in Steelers Country

Harry

Compania IULIUS demarează lucrările la cel de-al patrulea imobil office din totalul de şase pe care le va include proiectul mixt Openville Timişoara. Cu o înălţime de 155 de metri şi 27 de etaje, United Business Center 0 (UBC 0) va fi cea mai înaltă clădire de birouri din România.



Lucrările la UBC 0 au început cu organizarea de şantier, iar prima etapă de construcţie va consta în consolidarea terenului, cu peste 280 de piloţi foraţi. Termenul estimat de livrare pe piaţă pentru UBC 0 este ultimul trimestru din 2019.

Ionut

155 metri și doar 27 de etaje? De ce?

Harry

N-am idee, poate inaltime intre etaje e f mare si nici nu a precizat daca 155 de m cu spire sau fara

Ionut

Ah da corect. Își fac antena de 50 m. Gata m-am prins.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

elphax

#160
de pe pagina oficiala de FB
se observa cum una din parcarile exterioare dispare - de fapt se muta in zona acoperita de gradina suspendata
se exinde si partea sudica a cladirii mall-ului
pare ca dispare piscina, sper sa nu fie asa

inca un comentariu - recent s-a deschis parcarea etajata, dar este gratis doar prima ora asa ca e cam tot timpul goala :)


elphax

Incep lucrarile la principala componenta de infrastructura de trafic - pasajul care va traversa fosta parcare de la E la V si e situat pe inelul 2 de circulatie al orasului si leaga 2 sensuri giratorii
Nu imi este foarte clar ce va fi acolo, credeam ca soseaua va fi la acelasi nivel doar se va construi deasupra parcul suspendat - se vede putin in poza de sus (cols stanga jos) cum intra masinile sub zona verde.
Poate e nevoie de gabarit mai mare si doar se coboara cu cativa metri fundatia drumului. Sau poate se face cut&cover. Din pacate nu am vazut inca detalii de proiect




Cuneo

În ansamblul Openville încep lucrările la un pasaj subteran care va fluidiza traficul şi la o nouă parcare subterană.

În timpul lucrărilor de construcţie, circulaţia auto pe strada de legătură dintre B-dul Antenei şi Piaţa Consiliul Europei va fi închisă. Sensul giratoriu şi B-dul Antenei vor rămâne în continuare deschise circulaţiei. Pentru accesul clienţilor în parcările Iulius Mall pe durata lucrărilor la ansamblul Openville au fost create noi legături pietonale şi auto.




Harry

Compania germana Steadforce, specializata in oferirea de servicii de analiza de date, solutii software si consultanta IT pentru firme din zona automotive, medicina si telecomunicatii isi deschide un birou in cadrul proiectului multifunctional Openville din Timisoara.

dorum

Quote from: Harry on April 27, 2018, 03:00:38 PM
N-am idee, poate inaltime intre etaje e f mare si nici nu a precizat daca 155 de m cu spire sau fara

strategie ieftina si de prost gust --cea mai mare cladire din tara, cica--... n-au raspuns la nici o interpelare pe acest subiect. E logic ca nu faci etaj de 5m. Chiar si asa, 27x5=135m. Plus ca antena de 50m in ziua de azi nu-si are rostul, nu mai emiti AM la sute de km iar operatorii de telefonie le-au coborat de mult pt a nu genera interferente. Dar io le dau pace sa faca ce vor pe banii lor si sa se promoveze cum vor.