Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

calin96g

Buna ziua !
Din Valiug pana in Lugoj care ar fii cea mai buna varianta ?
A: Valiug-Resita-Farliug-Lugoj (aprox 78 km)
sau
B: Valiug-Slatina Timis-Caransebes (centura)-Lugoj (aprox 99 km)

stefanudrea

A este super buna!

Trimis de pe al meu Philips I908 folosind Tapatalk


calin96g

#632
Multumesc pentru raspuns.
Drumuri bune !

rocklee

vreau sa merg la mare pe la sfarsitul luni ....cum este pe valea oltului ...sau facut cei 11km de 2+1 ...si viaductul care era in reparatie ??? :)

iar pe centura nord ...cam in cat tim iti ia sa o treci pe la ora 11-13 .... ???

dr4qul4

Mai bine treci prin Bucuresti.
Pe centura poti prinde blocaj intre DN2 si A2. 
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

filippasteur

As recomanda... recomandarea unui coleg data cu ceva timp in urma: centura nord pana la intersectia cu DN2, de acolo pe DN2 pana la  Afumati apoi pe DJ100 la Branesti si de acolo pe DN3 pana la Fundulea.

dr4qul4

Nu se merita. Blocajul pe cb incepe inainte de intersectia cu DN2.
Poate trece prin oras fara probleme. Mai mult de 1 ora nu are cum sa faca. Poate chiar 40 min.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

prom

#637
Salutare
Vreau sa merg pana in Colibita, pe la sf lui august, care considerati ca este cea mai OK ruta. Pe maps imi arata ca ar fi cea prin Brasov, Sighisoara etc. Dar eu as vrea sa merg pe Valea oltului, sibiu, targu mures. Iar pentru cei din zona poate scurtez cumva cu aj unor dj-uri , dar sa fie albastre :)

Ruta: https://goo.gl/bAfEq3

Astept sugestii.
Ms

Dan74

Quote from: rocklee on July 16, 2016, 07:37:12 AM
vreau sa merg la mare pe la sfarsitul luni ....cum este pe valea oltului ...sau facut cei 11km de 2+1 ...si viaductul care era in reparatie ??? :)

Sambata trecuta pe la pranz pe Valea Oltului era trafic destul de mare, se mergea in coloana doar la devierea de la viaduct, in rest fara probleme, in schimb pe DN1 intre Saliste si Cunta era aglomeratie. Eu sincer incerc sa evit Valea Oltului in cursul saptamanii, pentru mine e destul de obositor sa mergi incontinuu in coloana. Vineri merg la Govora pe Sebes - Tansalpina - Voineasa pentru ca trebuie sa ajung la Ramnicu Valcea altfel as mers pe Transalpina - Horezu.
Pentru evitarea centurii Bucuresti eu am mai sugerat folosirea DJ-urilor din jurul Bucurestiului dar cu conditia sa ai GPS altfel e o problema lipsa indicatoarelor, iar pe A2 eu prefer sa intru la Fundulea pentru a evita sectorul CB-Fundulea.

slartibartfast

Pentru legătura CB-A2 mai există varianta cu mers pe CB până la Pantelimon apoi pe DJ301 spre Cernica și intrat pe A2 la nodul Cernica-Bălăceanca, asta dacă nodul de la Căţelu generează blocaj.

dragos76

#640
^^

Ai indicat unde vrei să ajungi, dar nu ai spus și de unde vrei să pleci,

mishu77

^^^ Din Bucuresti vrea sa plece are si harta cu alternativele care i le da google maps.

Hercule

#642
In afara de ce au spus colegii referitor la Valea Oltului, drumul pe care il vrei tu contine segmentul de galben Medias - Tarnaveni - Ungheni si infamul DN14 Sibiu - Medias. Deci as recomanda cu mana pe inima prin Brasov - Sighisoara. Basca e si mai scurt.

PS Pentru orice eventualitate retine ca portiunea Medias - limita jud Sibiu e in asfaltare, probabil ca pana ajungi pe acolo se finalizeaza.
Deșteaptă-te române!

oaspetele

#643
Cel putin in judetul BN. nu ai ce DJ-uri sa accesezi. Bistrita - Prundul Birgaului si de acolo dreapta spre Bistrita Bargaului-Colibita, un drum in vesnica reabilitare. Ca noroc ca nu e lung iar peisajul salveaza ziua.
Ieri (duminica) m-am intors de la mare. De la Busteni la Predeal era circulatie intensa (pe partea spre Bucuresti era crima si pedeapsa, coloana de cel putin 15 km). Spre surprinderea mea, aglomeratia s-a mentinut pana la Reghin, cu mici exceptii.

pasadia

Ca sa spun asa: vin italienii! :)

Ma rog, perioada de concedii, nu numai a celor ce muncesc pe afara dar si a celor ce sunt "de-ai locului" induce foarte mult trafic, si asta cu preponderenta pe rutele principale si pe cele de acces spre zonele turistice.