News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx4 Turda-Dej

Started by danpandrea, August 26, 2019, 11:47:19 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

raulbogdan23

#1560
- a mai ajuns o foreza la viaductul de la Paraul Racilor (in total sunt 4 acum)
- la subtraversarea DN1 avem asa:
    - culea nordica cu armaturile realizate pana in partea de sus, daca am vazut bine un sens era cofrat si probabil s-a turnat beton;
    - la urmatorii 3 piloni s-a turnat baza (legatura dintre dintre piloti) si armaturile pilonilor sunt la 1-1,5 m peste acea baza;
    - culea sudica s-a turnat baza (legatura dintre pilotii forati) si armaturile sunt tot asa pe la 1-1,5m
- in rest ceata multa si terasamente

Fara filmare azi.

reed


ovicor

Dimex are ceva din specificul UMB: si patronatul si muncitorii tin mult la sarbatori. Ma astept ca inca o perioada(cea anuntata geroasa) sa nu vedem activitate, dar pe urma sa surprinda prin mobilizare.

naivu

^Tocmai m-am uitat pe prognoza meteo pt Tureni. Niște temperaturi slab negative peste noapte urmate de temperaturi slab pozitive peste zi nu sunt temperaturi care să sperie niște constructori! Duminică-luni-marți sunt ceva precipitații, dar după ce se usucă îi putem vedea la lucru (doar dacă au o înțelegere cu patronul pt o pauză de iarnă ceva mai lungă)

stangabriel

#1564

Filmare scurta de la sol, partea spre  DN1 de azi 06.01.2024.

Filmarea nu este a mea. - > CUBGarage

Stefan01

La mulți ani !

Câteva imagini realizate din mers cu intersecția DEx 4 - DN 1.















Stefan01

Poze realizate pe A3, sensul Cluj-Napoca - Turda. Am observat asfalt pe porțiuni scurte ale bretelelor ce leagă:

1. DEx4 de A3 pe sensul spre Turda, marcată cu 1 pe hartă







2. DEx4 de A3 pe sensul spre Cluj-Napoca (DN1), marcată cu 2 pe hartă. Pentru vizualiza zona cu asfalt, vă rog să dați zoom în partea stângă sus la cele 3 poze de mai jos.






hvm

Mie la toate 5 poze mi se pare ca sunt facute pe sensul catre Turda si acel asfal imi pare ca e DJ-ul....
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

mihaihedes

Azi pe la ora 15 Dimex/Cona/Marcotim erau la treabă, nu ca în zilele de vară dar se lucra binișor. :)

pasadia

Test/sugestie


daca linkul de youtube nu permite vizualizarea pe forum, atunci puneti-l intr-un mesaj sub forma de link, nu embeded, astfel incat sa nu umpleti spatiul paginii cu un ecran negru. In acest fel - https://youtu.be/8vo8od-6GFw?si=Xlu8AuGdXrR-GMTT

Cine este curios, va da click pe link si gata.

AlexC

#1570
DEx 4 legătura A3 DN1 Tureni
Filmat dus-intors, 10.01.2024





Powered by API/PUM imgur uploader

Filmarea este aici.

Spor!

sergiucloog

Casele de la min 8:07 din coltul dreapta jos o sa fie demolate?  :o


ddfab

^teoretic, Nu. Sunt linga viaduct... nu va fi rambleu care sa necesite teren suplimentar

gruia88

Trag niste panouri fonoabsorbate , nu cred ca le afecteaza.

elphax

doar le ia complet soarele in prima parte a zilei - casele sunt pe latura nord-vest a drumului ...