News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx4 Turda-Dej

Started by danpandrea, August 26, 2019, 11:47:19 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

gicu

Interesanta combinația. Din câte știu, Zublin au fost cumparați de Straabag acum ceva vreme. Deci dacaă nu au de lucru pentru ei subcontractează la alții în zonă.

horatiu.cosma

Zublin se ocupa de coloane forate de vreo 15 ani și e prezentă cam pe toate șantierele mari din țară.

ijwtsh

Videoclipul nu este al meu.



bacovia

Era ceva actvitate si azi, 30 Nov. Slabut, dar era.

Vasilem

#1534
de Duminica 3 decembrie, de pe drumul national,
in directia A3 se vede dealul sapat in departare




Powered by API/PUM imgur uploader

raulbogdan23

Din DN se vad armaturile de la culea nordica si se foreaza pilotii la culea sudica.

Incercam saptamana aceasta o filmare cand permite vremea.

tom_sawyer

[CN1031776] / 11.06.2021: ELABORARE STUDIU DE FEZABILITATE PENTRU DRUM EXPRES CLUJ - DEJ
Valoare estimata:  22.199.530,50 RON fara TVA

A fost anulată oficial:

17.11.2023: Abateri grave de la prevederile legislative afecteaza procedura de atribuire sau este imposibila incheierea contractului. AC a identificat anumite erori si/sau omisiuni in derularea procedurii de atribuire care nu pot fi remediate fara a fi incalcate principiile care guverneaza procesul de achizitie publica, respectiv faptul ca valoarea estimata a procedurii nu mai este de actualitate raportat la modificarile normativelor tehnice aplicabile care au intervenit pe parcursul derularii procedurii de atribuire, devin astfel incidente prev alin. (1) lit. c) si alin. (2) ale art. 212 din Legea 98/2016.

florin74

S-au mutat cele 2 foreze de la devierea DN la viaductul de la Valea Racilor... sau cum ii zice. Sunt 3 foreze acum acolo, una (cea de la Zublin) era de vreo 2 saptamani acolo.


raulbogdan23

Obiectiv: Drum Expres DEx 4 Legãtura A3 - DN 1 loc. Tureni | filmare completa
Data filmare: 06.12.2023
Constructor: DIMEX 2000



Enjoy!

misucatinas

Foarte buna mobilizare!
Multumim Raul pt filmare! La cat mai multe contracte pt Dimex2000 impreuna cu subcontracti.

horatiu.cosma

Am trecut joi noaptea pe A3 pe acolo și părea că se pregătește deschiderea unui acces din A3 în șantier.

Lau

Frumos!

Cum va arata subtraversarea DC85. Un simplu pod peste autostrada?
In tari cu apa caldă s-ar fi făcut un mic tunel / cut&cover / ecoduct... ceva mai lat in orice caz, pentru a păstra relieful si a permite o mai buna trecere animalelor...

naivu

Care animale? Ești intr-o zona total antropizată de 3-4km între un E și o A :o

Ionut

Bă băieți, e plin de căprioare prin zonă. ;)