News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx4 Turda-Dej

Started by danpandrea, August 26, 2019, 11:47:19 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Light

#1455
La licitația de supevizare a lucrărilor s-a desemnat câștigătorul în 19 septembrie, dar a apărut o contestație pe SEAP.
La cea de întocmire a documentațiilor cadastrale s-a prelungit termenul limită al evaluării financiare, noul termen este 4 noiembrie.

Arnold.debreczeni

#1456


Destul de multe utilaje

Ionut

Mulțumim de poză, scuze că am dat approve după o zi și ceva, am uitat.

Johnny1711

#1458
Salutare tuturor. E prima mea postare pe forum si sper sa nu fie si ultima.
Azi pe la ora 16:30 se lucra cu destul de multe utilajele la capatul dinspre A3 si in plus văzut destule camioane de la Marcotim care lucraru alaturi de cei de la Dimex si Autotehnorom

ijwtsh

Furnicar. Frumos! Multumim de poza. :)

horatiu.cosma

Ar fi chiar o surpriză frumoasă să le iasă planurile și să termine in 2024. Ar da peste nas multor altor constructori consacrați de pe piață.

Stefan01

Sper să mențină un ritm susținut pentru finalizarea lucrărilor de artă și vremea să fie bună pentru lucru. Rămâne de văzut.

horatiu.cosma

Înainte de a menține ritmul, ar fi bine să înceapă lucrul la lucrările de artă.

Stefan01

Consider că și etapa de pregătire a terenului unde vor fi lucrări de artă, utilajele (foreze) aduse în zonele respective, armături, ..., etc. fac parte din cadrul lucrărilor de artă. Din poza lui raulbogdan23 se observă aceste detalii.


ovicor

Vreau sa salut faptul ca Arnold si-a facut cont aici, fiind o "cunostinta veche" a forumului. Si filmarea, unde-i filmarea ?!?!!!

Cristian 74

Aici e filmarea. Mă rog, nu e de la Arnold, dar tot filmare e. Filmat sâmbătă, Dimex și Cona nu lucrau, dar erau cei de la Marcu Company la muncă. Și lucrau în stilul lor, băgau mare.


raulbogdan23

Ma asteptam sa foreze pilotii pentru pilele DC85, sa le ridice, sa puna grinzi si sa mute traficul si abia apoi sa sape. Sa vedem cat rezista DC85 fara alunecare, nu avem trafic intens si nici tonaj mare.

klax187

Astazi la ora 17:30 era forfota foarte mare pe langa DC85.
Pe de o parte 6 excavatoare lucrau de zor, pe de alta parte doua foreze mici, una langa drum, alta un pic mai departe. (nu stiu cum am pierdut pozele facute la foreze)
Las cateva poze facute din drum, si de peste Autostrada cu zoom.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

mirceaeliade

QuoteLucrările pentru construirea Drumului Expres Tureni, care va asigura legătura Clujului la Autostrada Transilvania (A3), au înregistrat, într-o lună, un progres de 7%.
src

ncb

De pe pagina de Facebook a DRDP Cluj - DEx 4 A3-DN1

Link Video

Pentru cei care nu-l pot accesa de pe Facebook, am gasit filmarea si pe pagina de Youtube "The Romanian"