News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx4 Turda-Dej

Started by danpandrea, August 26, 2019, 11:47:19 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

alin2pas

Primărița aia ar merita să i se taie subvenția de la buget pentru plata salariilor și lăsată în așteptare până face ,,ciocul mic".

SergiuSerj

Quote from: mirceaeliade on April 11, 2023, 11:51:43 AM^"Oficial" e "not earlier than" 14 iulie. Termene marca CNAIR, un fel :dunno:  :dunno:  :dunno:. Dar in realitate cred ca vom fi norocosi daca nu vor fi descalificate amandoua oferte.


Oare o sa fim norocosi sa aflat rezultatul saptamana asta?

Kitz

În SEAP s-a finalizat evaluarea ofertelor, așteptăm și comunicatul oficial cu Dimex. :D

alexV


mirceaeliade

FB Pistol:
QuoteAstăzi a fost desemnat câștigătorul contractului pentru construcția drumului de legatură dintre #A3 și #DN1(localitatea #Tureni, județul #Cluj)!
Asocierea DIMEX-2000 COMPANY (Leader),OBRAS PUBLICAS Y REGADIOS,OPR ASFALT,AUTOTEHNOROM,CON-A OPERATIONS va avea la dispoziţie 562,61 milioane de lei (fără TVA) şi 18 luni pentru a finaliza lucrările.
Drumul expres cu o lungime de circa 5 km va avea o lățime a benzii de circulație de 3,5 metri, un acostament lat de 2,25 metri și spațiu median de 3 metri lățime prevăzut cu separatoarele de sens.
Pe această șosea vor fi construite 7 poduri și viaducte, din care cel mai lung va fi la kilometrul 4 peste Valea Racilor, un viaduct cu 6 deschideri și o lungime totală de 258 de metri din care tablierul are 246 metri.
Procedura pentru semnarea contractului finanțat din fonduri europene nerambursabile va putea fi demarată peste 10 zile, dacă nu vor fi depuse contestații.

oneLess

A rămas definitiv DEx4 cum este pe harta API acum ?

bacovia

Daca ramane DIMEX, mai am o speranta ca se va duce la bun sfarsit aceasta lucrare.
+ Autotehnorom si CONA sunt firme OK.

survola


Ionel C.N.

Ceva noutati pe-aici? Chiar este importanta aceasta legatura si sper sa se realizeze cat mai repede...ar insemna o gura de aer extrem de importanta pentru toti cei din Turda...

gicu

Mai așteptăm o săptămână să vedem dacă depun turcii contestație.

SergiuSerj

Daca nu sunt contestatii pana in 21 Iulie o sa se poata semna contractul direct? In aceasi zi? Sau mai dureaza?

SergiuSerj

Daca nu exista contestatii pana astazi, inseamna ca se poate semna contractul cu DIMEX ?  O:-)

raulbogdan23

Hai sa mai asteptam cateva zile, poate ajung postalioane intarziate.

TeoH9

Da, se poate semna cu Dimex daca nu au fost contestatii pana azi, da, se poate semna in aceeasi zi dar practica ne arata ca nu se semneaza in aceeasi zi niciodata, mai dureaza in jur de o saptamana pana sa fie constructorul chemat la sediul beneficiarului pentru semnare contract.

mirceaeliade

Pe A6 sunt castigatori stiuti de 3 luni pe SFuri care inca nu sunt semnate.  Si doar in cazuri cu presiune PNRR am vazut semnaturi la 1 saptamana dupa termnarea contestatiilor.  Daca chiar nu sunt contestatii aparute pana miercuri, eu as estima cam 10 august ca fiind realist cel mai devreme sa se semneze.