News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx6 Brăila-Galați

Started by rota, August 02, 2019, 01:33:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tom_sawyer

#210
Proiectarea gata în 6 luni, din 10 contractual. Bun așa! Da, se poate.


Pun și următoarea știre, în contextul în care zgura ar fi putut fi folosită la DX și centură:

QuoteHalda de zgură a Combinatului Siderurgic va fi reconvertită în parc de energie regenerabilă

Autoritățile de mediu au emis acordul pentru închiderea haldei de zgură a Combinatului Siderurgic Liberty Galați, precum și pentru stabilizarea malului drept al acesteia, în scopul protejării cursului de apă Mălina. Până în 2023, Liberty Steel Group va investi mai mult de 2,5 milioane de euro în cele două proiecte, care vor crea condițiile necesare instalării capacităților prevăzute de producere a energiei regenerabile.

Directorul combinatului Siderurgic Liberty Galați, Aida Nechifor, a confirmat la rândul său că reamenajarea terenului va permite instalarea unor parcuri fotovoltaice și eoliene.
viata-libera.ro

b1

Eu mi-aș fi dorit ca DX să fi continuat până la centura Galați (harta include și propunerea mea de traseu pentru autostrada A4, puteți selecta să nu o vedeți)
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.
--------------------------------------------------
Un pic de istorie 1, un pic de istorie 2, un pic de istorie 3, un pic de istorie 4, un pic de istorie 5, un pic de istorie 6, un pic de istorie 7, un pic de istorie 8, un pic de istorie 9, un pic de istorie 10 (Nou)

Mascarpone

Si A4 se termina in giratorii pe ambele capete

Cristi N

Inclusiv portiunea dintre Petricani si giratoriul cu str. Gherghitei face parte din A3. Ca sa fie aberatia completa, exista unul sau 2 indicatoare pe tronsonul respectiv pe care scrie A3 si nu exista niciun indicator de sfarsit autostrada.

PlayStation

Imi este foarte neclar un lucru
Cum va arata giratoriul din capatul de la Braila?


b1

Super avansul lui UMB. Abia aștept să circul pe acest DX :excited: :vroomvroom:
Mulțumim @R@du  :cheers: :thumbsup:
Gândirea de grup presupune că valorile grupului nu sunt doar indicate, ci și corecte și bune.
--------------------------------------------------
Un pic de istorie 1, un pic de istorie 2, un pic de istorie 3, un pic de istorie 4, un pic de istorie 5, un pic de istorie 6, un pic de istorie 7, un pic de istorie 8, un pic de istorie 9, un pic de istorie 10 (Nou)

ijwtsh

La cum se misca UMB ne fac DX-ul cadou de Craciun :lol:

dorum


Vlad94

^^Așa am zis și eu până să văd stâlpul de la min 4:30. :((

dr4qul4

Siretul nu l-ai vazut? Dar liniile de CF?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

pasadia

Pai se termina filmarea inainte de a ajunge la Siret si la CF. :)

razvan96

^ Exact, podul peste Siret si triaj va fi mai dificil decat tot ce au facut ei pana acum, inclusiv pe DX12.

isotech_ro

#223
Și realocarea celor două linii de 400kV și magistrala gaze

elphax

asta e un fel de antrenament, cantonament. :)
trimit incepatorii sa invete meserie, si apoi ii muta pe A0 si DX12 de la anul