Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 12 Guests are viewing this topic.

user201

Și celebrele indicatoare cu scris alb pe fundal maro pe care le vezi în Europa pe autostrăzi ar trebui să apară, gen Cetatea Deva 5km, Castelul Hunedoara 25 km, etc. Nu știu dacă de asta nu se ocupă ministerul turismului însă.

Chiar nu știu să fi văzut astfel de indicatoare pe autostrăzile din România.

sebba

pai unde si catre ce? poate pe la Deva dar pe moment ar fi cam inutil, vrei nu vrei, tot te dai jos dupa A... :)
mai asteptam ceva pana se mai leaga intre ele cioturile...
Sailing away! S/Y Haimana

user201

Da, și eu am gândit la fel o vreme, dar pe de altă parte nici Nădlac sau Sebeș cu simboluri de autostradă nu ar trebui să scrie la Sibiu.

Și legat de Sibiu, ieșirea spre Mediaș de exemplu e la 14 km de cetatea de la Slimnic, ca să dau doar un exemplu ce ar trebui indicat deja după părerea mea. Nici pe A2 care e gata nu cred că au astfel de indicatoare.

sebba

pai da dar alea-s indicatoare care probabil sunt prinse in caietul de sarcini si cad in sarcina construnctorului
alea cu obiectivele turistice cred ca-s - cum ziceai tu mai devreme - in sarcina ministerului turismului sau cine mai stie care din ele...
Sailing away! S/Y Haimana

Danny550394

Poze din zona Aciliu.

Nu sa lucrat din August 2012.






Partenerii de jogging. Eu in fata ei dupa mine

rocklee

am fost azi in santier in zona nod orastie :D ...se lucra din plin si la foc automat .... :o am facut si mai multe poze dar trebuie sa le selectez....... si apoi pote le pun miine ca azi terebuie sa fac alceva ...ma uit la meci :p

alin_simeriaveche

ai ai ai roocklee, ce ma ispitesti si ma ti in tensiune :)

rocklee




penad2007


alin_simeriaveche

Dupa cum il cunosc eu pe rooklee, sigur mai are :) multumim de efort si poze

penad2007

Quote from: alin_simeriaveche on May 17, 2013, 11:40:44 PM
Dupa cum il cunosc eu pe rooklee, sigur mai are :) multumim de efort si poze
Hai colega, asteptam.

alin_simeriaveche

Quote from: penad2007 on May 17, 2013, 11:42:02 PM
Quote from: alin_simeriaveche on May 17, 2013, 11:40:44 PM
Dupa cum il cunosc eu pe rooklee, sigur mai are :) multumim de efort si poze
Hai colega, asteptam.
ori prelucreaza pozele, ori chiar se uita meci...dar stiu sigur ca mai are poze :)

rocklee

am stat 2 ore pe nodul de la orastie si in halta geoagiu :(