News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

13 Members and 48 Guests are viewing this topic.

lalilieci

#47310
Ma  voi interesa de numele fostului proprietar.  Casa  se vede  si acum pe Google dar fantana e fff bine ascunsa in verdeata.

@AlinC  multe  multe  multumiri  si cate un  mare + la fiecare postare

Dominik

You're in Steelers Country

soka89

Am 'iesit' cu cativa baieti de la UMB la o bere rece mai pe seara,la Branisca si ziceau ca lor li s-a spus ca 15 august e termenul final pentru lucrari si ca trag tare 'sef-utii' de ei sa termine. :D

pbh

Vestea asta nu este prea buna daca tinem seama de declaratia CNAIR "daca este o diferenta mai mare de 30 de zile intre receptia celor doua loturi se vor deschide separat". In concluzie LD3 se va deschide dupa 15 aug.
Asta daca punem vreo baza pe cel cu cuvintele la purtator aka purtatorul de cuvinte al CNAIR, acelasi hombre care este titularul declaratiei gen "nu facem tuneluri pentru ca nu ne cauta nimeni sa ne roage sa ii lasam sa dea gauri prin munti"

TibiV

#47314
^^

MIsto... Din 7 minute de filmare, 3 min. 50 sec. este negru.
Profesionisti in toate cele... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

anacronox

O poza de acum cateva minute de la marele zid de la Soimus: :lol: :lol:
Din pacate de la nivelul solului nu se mai vede aproape nimic in sus legat de mobilizare sau activitatile desfasurate.


Kidu

Vad ca AlinC a urcat pe youtube o noua filmare, de ieri, de la Soimus. Multumim!   :cheers:

ciprebbe

@soka89

Chiar si 15 august tine de multe variabile.
Mai e mult de bibilit in mai putin de 30 zile. Cred ca termenul estimat la vizita API ( final de august) e mai aproape de realitate.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

din ce im aduc aminte cerere de inchidere pe un sens a DN 76  ERA 7 AUG.


voicul

Filmarea e pusa azi, dar imaginile sunt maxim de ieri.  :)
Oricum de apreciat ca se preocupa si ei cu filmari.

Ionut

Interesant e ca se chinuie sa faca tranzitii intre cadre in stil disolve, cum facem noi in filmarile API. :troll: Sunt hater, stiu. Bine ca se straduiesc! Macar atat. Sunt unele detalii/cadre interesante, pacat ca lasa de dorit calitatea filmarii.

Intrebare, stiu ca s-a mai discutat, dar nu am retinut exact ce/cum se va face: intre parapetul lateral dinspre deal si versant va fi lasat loc suficient pentru utilaje de intretinere plasa/mentenanta?

elphax

#47322
da, e cam aceeasi chestie cu ce am vazut in filmul lui Alin
dar e de laudat ca vin si ei cu filmari, monteaza alternativ cadre luate de la sol si cu drona - adevarul e ca si au ce filma aici

Ionut - se vedea in plansa pusa de cutter - drum tehnologic si rigole pe fiecare parte a acestuia


Ionut

Am vazut proiectul... doar ca deh, nu ma bazez ca in realitate, dupa re-re-re-reproiectari, va fi asa. In primul rand nu imi e clara latimea. Din proiect pare 3 metri si ceva, dar na, in realitate, in versiunea finala, poate fi mai mult sau mai putin. Intreb pentru ca sunt curios cum au gandit intretinerea. Ca sigur va fi nevoie. Si e cam aiurea sa bagi utilaje grele pe-acolo - si cand o faci, e posibil sa fie restrictii pe autostrada. In fine, vom vedea. Ce curiozitati am si eu la ora asta...

voicul

Aici e si cealalta plansa: http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.msg250058#msg250058
Eu vad distanta, jos pe pagina, de 5 m.
Da e probabil sa mai faca curatenie si de pe banda de urgenta.

Am pus si link-ul pentru ca intr-o parte vad parapete H1 si in partea cealalta H3, desi ambele par la fel simple.