News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

Ionut

Nu inteleg ce anume nu este clar.


stangabriel

Scuze , am descris nodul Orastie, nu Margina, Cu un giratoriu si T. Aici fiind 2 giratorii, nu putem umbla la prioritati in trafic.

Cozak

#32162
Ce vedem in poze, acum, este o jumatate de giratoiu, care va fi folosit de cei care ies si drumul de acuma care nu se va desfiinta.Dupa el, pa partea cealalta se vede clar ca nu se contiunua giratoriul ci se face o bretea, se face inca o banda la DN cum bine au spus cei de mai sus si se vede si in poze.Cu siguranta va fi ceva provizoriu pana la terminarea tunelurilor.
Nu va fi cum arati tu Ionut in poza.Asa va fi la final, cu tunelurile gata, nu acum.

Ionut

O sa fie exact ca-n poza.
Nu inteleg de ce tot insisti.

Ce treaba are nodul Margina cu tunelurile?!
Dezinformezi aiurea.

Cozak

Quote from: rocklee on December 11, 2016, 08:18:31 AM
nodul margina ...giratoriul dinspre dobra ....









Imi pare rau ca insist, dar tu aici vezi un giratoriu?Sau o largire cu o banda a DN dupa subtraversarea A1 pe directia Lugoj-Deva, provizoriu pana ce va fi gata A1 cu tot cu tunele, ca sa rezolve problema conflictuala a traficului prin acest nod. Doar eu sunt paranoic? Si daca da , cum vor rezolva conflictul?Pentru ca eu nu vad nimic amenajat la intrarea pe A1 ca sa fie asa cum au mai desenat colegii anterior.
(imi pare rau ca nu stiu sa desenez sa va fac o schita).

Ionut

Vai, esti imun. Uite omule nodul:


gruiarew

#32166
Am terminat de urcat filmările:





Atenție, e sonorul original, neprelucrat, doar am lipit bucățelele de pe cameră (filmează câte 10 minute). Unora poate n-o să le placă muzica sau faptul că mai claxonez / înjur. Știu sigur că am scăpar una urâtă pe aici pe undeva: https://goo.gl/maps/as71StdDnEy A apărut o groapă tare frumoasă (pe sensul spre Deva-Lugoj) și cum țineam aproape de cel din față (lentila camerei depărtează, totul e mult mai aproape decât pare) am simțit-o din plin.

Ca și concluzie se circulă din ce în ce mai prost pe bucata Coșava - Deva. Surprizele din carosabil fac totul mai palpitant.

LE: Vă rog nu vă certați pe chestiile ce le postez. Încerc și eu să-mi aduc contribuția cum pot. Pe unde trec mai fac o poză, mai dau o filmare, aia nu înseamnă că sunt expert sau ceea ce spun e 100% corect. Am înțeles că acolo o să fie giratoriu. Dar dacă nu-i decât o groapă înseamnă că se lucrează la "ceva" acolo. Că iasă giratoriu sau altceva, o să revin cu alte poze când mai trec prin zonă. Asta dacă nu mi-o iau alții înainte. Mulțumesc.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Cozak

#32167
Stiu foarte bine cum va arata acest nod, ce ai pus tu este varianta finala, asa va fi.Dar cum se circula in aceasta varianta pusa de tine pana termina tunelele, ca daca il lasa asa, atunci sa vezi tu cozi si accidente, gen Cunta cu cozi mari la iesire si intrare pe A1.
De aia mi-am exprimat opinia de mai sus.(Ahhh daca as sti sa desenez...)

Ionut

Omule, pentru ultima ora, intelege ca nu va fi nicio solutie temporara! Se va executa direct ce este in proiect, adica exact ce ti-am pus.
Nu are nicio treaba nodul Margina cu zona tunelelor! Intelege omeneste, cine ti-a zis tie asa ceva, cum ai ajuns tu la asa o concluzie?!

NGC

#32169
Pentru LD3 nu erau finalizate exproprierile, dar s-a miscat ceva si pentru asta si proiectul de HG a aparut chiar astazi.

"Proiectul de Hotarare a Guvernului privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar, care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Lugoj-Deva", aflate pe raza localităţii Lăpugiu de Jos, din judeţul Hunedoara"

http://www.mt.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1392-hg13122016dirrt

jalemare

Multumiri, gruiarew!
Coloana sonora face toti banii  :cheers:

mircea

@Cozak la fel de lată şi lungă a fost şi săpătura de pe dreapta (am trecut pe acolo când era săpată), nu e nici o dublare de bandă acolo. Nu se rezolvă nicicum conflictul de trafic.

Cozak

#32172
^
Multumesc, "m-am linistit". Pana se termina lotul 3 si 4  o sa mai fie cumva, dar dupa...Dumnezeu cu mila, ca iar am ajuns la mila Lui.
Trist.

infraAdi_ro

CNAIR începe inspecţia tehnică la lotul 2 al autostrăzii Lugoj-Deva, care va fi deschis în acest an

"Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR, fosta CNADNR) a anunţat că va începe "în perioada imediat următoare" inspecţia tehnică la lotul 2 al autostrăzii Lugoj - Deva, cu o distanţă de 15 km, care va fi deschis în curând, a declarat directorul general al CNAIR, Cătălin Homor, în cadrul unei vizite de lucru ce a avut loc marţi pe Autostrada Lugoj - Deva."
http://www.news.ro/economic/cnair-incepe-inspectia-tehnica-la-lotul-2-al-autostrazii-lugoj-deva-care-va-fi-deschis-in-acest-an-1922411313462016121816078723
Romania are un viitor doar daca are prezent!

rocklee

la nodul margina ...este in lucru al doilea giratoriu ...nu va fi nimic temporar in T .....din imginile puse se vede clar ceia ce se face acolo ...adica un giratoriu  :)