Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 39 Guests are viewing this topic.

Liviu_udr

Mulțumim pt poze. Eu îți mulțumesc și pt faptul că reglezi anumite comentarii care nu-și au rostul, ca de exemplu unul pe care eu l-am dat la nervi.

alecu26

Se pare ca începe devierea la DN. (însemna că,  cât de cât soluția pt descărcare la Holdea e bătută în cuie). (Pozele cu acel buldozer CAT care face decopertări pe versantul inclinat).
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

rocklee

Ionut...ai iesi pe santier..... :D

Quest

N-am inteles pozele 4, 5, 7 din calupul lui Grig73. Care e rostul decopertarii unei zone aflata deasupra DN68A ca si altitudine, in zona limitei loturilor LD2-3 ?! Au nevoie de pamint ?

Imi place ca Comsa lucreaza sustinut la pilonul viitorului pasaj peste DN68A de la nod Grind.
Common sense will get you far !

grig73

#28204
Azi, la intoarcere, nivelul zonei decopertate era aproape cu cel al DN-ului.Sunt de aceeasi parere cu Alecu.In plus, am observat ca la nod Grind se lucra la supratraversarea caii ferate la armaturi.
P.S. multumesc Ionut!

clau

Se pare ca lucrurile merg bine pe lot 3... Se lucreaza bine, constructorul e platit... Eu zic ca sunt ceva sanse sa fie gata anul asta...

alecu26

Quest. ...recitește mesajul meu. Dacă nu....răbdare pana luni când pot face o schiță.  Cred ca m-am prins cum va fi ieșirea de la Holdea.
Greu de terminat anul ăsta dar nu imposibil. Și la podul mures și la ultimul pod....DN peste autostrada (încă neinceput) este mult de lucru.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


clau

Totusi astept ca cei mai bine informati de aici sa confirme sau sa vina cu informatii suplimentare pana sa imi dau cu parerea... Din ce am vazut in teren era cam de asteptat...

grig73

#28209
Si doua filmari de pe traseu :
1 lucrari Ohaba :
http://www.youtube.com/v/UuIp6z6RxNI
2 Nod Grind :
http://www.youtube.com/v/m1HSXVBEO4o

Filmarile sunt de vineri ora 14

rocklee

acel articol mai mult ...vorbeste de lotul 3 orastie sibiu de cat de lugoj deva lotul 2 ....si nu da nimic concret ...ce scrie acolo sunt speculati din interviuri si stiri vechi ...

clau

Ok... Eu astept informatii, confirmari sau infirmari de la voi... Am mai mare incredere

rocklee

si eu astept ....dar dupa cum lucreaza de sustinut pe portiunea de 14 km dintre dumbrava si margina ....se pare din ce se vede ca nu probleme cu terasamentul si materialele din terasament ... 8) O:-)
daca au adus si parapeti intermediari si sunt gata sai monteze ...din puctul lor de vedere nu au nicio peoblema

astept cu interes ...rezultatul oficial al expertizei   >:(

Germany

#28213
....si dacä rezultatul expertizei o sä fie unul negativ....ce se întâmplä? demolare ? o altä amânare ? care ar putea fi urmärle ?

weekend pläcut

rocklee

eu CRED ca leo fi venit mintea la cap... O:-)

nu lucra asa ei de nebuni  ???