News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 28 Guests are viewing this topic.

dorum


cristi5

Inteleg ca transversal in plan apropiat e noul ax al DN? Sau DNul temporar pana se face podul?

rocklee

deneu temporar ... :)

cristi5 sa speram ca pana se termina lotul se va lua o decizie ...favorabila ...

rocklee

urmatorul puct de oprire ...nodul ilia ..scopul pasajul peste calea frata deva arad ...in prima faza ... :D
aici sa inaintat cu lucrul destul de bine ...am sa pun mai multe imagini sa ne dam seama de progres ......
paznicul e cu ochii pe noi ...

armaturile viitorilor piloni







este duminica si foreza se ....odihneste  :zen:


rocklee

cateva imagini de pe calea frata si de parte si de cealalta a cf deva arad ...



















horatiu.cosma

Armaturile iesite din pamant inspre DN 68 mi se par a fi partea viitoarelor culei  :o. Adica nu cred ca o sa mearga cu pilele pana in podetul prin care au deviat DN-ul, la un moment dat trebuie sa se opreasca.

rocklee

de la nodulilia urmatoarea oprire la ecoductul ohaba ...










de aici a mai pus si dragos imagini  :)

am vizitat si capatul lotului ...nimic nou sub soare  8)

vedere dinspre ohaba din deneu







si vedere spre ''padure ''  spre holdea




[img]https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/12794554_814288302033963_8485566312841529865_n.jpg?oh=bf59bc8ba2ad55cc3ccec3fffd52ed98&oe=574BC282[img]



rocklee

#27307
Quote from: horatiu.cosma on February 28, 2016, 11:53:04 PM
Armaturile iesite din pamant inspre DN 68 mi se par a fi partea viitoarelor culei  :o. Adica nu cred ca o sa mearga cu pilele pana in podetul prin care au deviat DN-ul, la un moment dat trebuie sa se opreasca.

da ai dreptate  :) ...numai ca nu stiam cum se numesc  ... si am spus ...piloni ...scuze ..data vitoare sper sa numai fac greseli   :D

rocklee

urmatoarea oprire la spatile de servici ..unde nea intipinat o mica mare surpare de pamant ...de aici a pus si  dragos imagini ... :)..











de aici neam oprit la pasajul dela teiu ...de unde a pus imagini si colegul Clau..

rocklee

teiun  :D




vvedere spre ohaba





vedere spre grind









rocklee

urmatoarea destinatie NODUL GRIND    :)....dar aici nisa taiat etuziasmul  >:( ...nu era aproape nimic facut  ...doar niste sapaturi si gramezi de pamint din care nu aminteles nimic  ???......

de aceia nu pun nici o imagine ...

era sa uit ...am  fost si la psajunpesta calea ferata ilia timisoara ...av izitat si podul cf ilia -timisoara ....




Dragos Sebastian

Mai completez si eu cu niste poze de la pasajul peste calea ferata



Aici sunt niste cote de la pasaj cred , fiind viitor inginer de profesie eram curios sa stiu cam ce inseamna , de la " ai batrani "  :D




rocklee

cam atat pe seara aceasta ...va las in compania lui dragos ... :D

:thumbsup: :cheers:

TibiV

rocklee...
:GREAT JOB:
:cheers:

Mi-e teamă că vei rămâne piesa centrală a forumului încă vreo 10 ani. 
Termină ăştia A1, dar urmează calea ferată... :)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)