News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 46 Guests are viewing this topic.

rocklee

la nodul marginea sunt de atita timp in acelasi stadiu cu armaturile pertilor de la pasajul autostrazi ...am trecut eu acum aproape o luna pe acolo  si sunt in acelasi stadiu ...am asa o mare retinere fata de aceasta firma ma supara rau de tot....

rocklee

AM SI EU O INTREBARE ...INTREBATOARE .... :o :o....cei de pe lotul 2 lugoj deva ..au AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIR ...pentru nodul Dobra intre minutele  din filmare 10,37-10,50 ....din ce se vede nu sunt atacate nici pasajul peste calea ferata nici peste dnu nici nu au prins nicio forma nici bretelele ....aici ce se intimpla oare  :| :|

stie cineva ceva .... >:(

horatiu.cosma

Pentru lot 3. Nu a fost miscare in acea zona tot anul, deci probabil nu au. Poate are mai multe informatii edificatoare @NGC20.

NGC

#24858
^^^ Pentru lotul 3 exista autorizatii din Octombrie si Noiembrie 2014 pentru toate sectiunile si nu stiu sa fi fost ceva modificari care sa necesite o noua autorizatie.

horatiu.cosma

#24859
Legat de nodul Grind, se lucreaza totusi ceva, dar doar pe aliniament, si nu la supratraversarea CF. Probabil CFR are alte planuri si aici.

Martie 2015

Mai 2015

Septembrie 2015, prima poza.

Octombrie 2015, prima poza.

Septembrie 2015, a doua poza.

Octombrie 2015, a doua poza.



alexV

Quote from: Quest on October 28, 2015, 12:16:27 PM
sa respinga ferm, cu argumente ce nu pot fi demontate, afirmatii fara acoperire pe care cel intervievat (n.a. domnul Neaga) incearca sa le dea ?

am dezvoltat idea in parcare

TibiV

Quote
Comunicat de presă OMV Petrom
29 octombrie, 2015
OMV Petrom S.A.

S-au deschis primele două benzinarii mobile Petrom pe autostrada A1, segmentul Orăştie-Sibiu, km 76
Staţiile au fost deschise în spaţiile concesionate de la CNADNR în luna iulie

 Fiecare staţie este dotată cu o zonă de magazin şi o zonă de alimentare cu trei pompe dintre care una rapidă
OMV Petrom, cel mai mare producător de țiței și gaze din sud-estul Europei, a inaugurat primele două staţii de alimentare mobile, pe autostrada A1, segmentul Orăştie-Sibiu, la km 76. Benzinăriile sunt operate sub brandul Petrom.
    Staţiile au fost deschise în spaţiile de servicii pe care CNADNR (Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România) le-a concesionat la începutul lunii iulie. Primele două staţii se află în apropierea localităţii Cristian, la circa 12 km de oraşul Sibiu.
    Fiecare benzinărie este prevăzută cu o zonă de alimentare cu carburanţi şi cu o zonă de magazin şi este dotată cu 3 pompe la care sunt disponibile patru tipuri de carburanţi. Una dintre pompe este de tip rapid, pentru alimentarea tirurilor.
    "Noile staţii mobile răspund unor nevoi variate, oferind atât carburanţi, cât şi o gamă largă de produse non-oil. Sperăm ca până la sfârşitul lunii noiembrie să inaugurăm încă opt staţii mobile în spaţiile de servicii de pe autostrăzi", declară Adrian Nicolăescu, retail manager in cadrul OMV Petrom.
    OMV Petrom a aplicat un nou concept pentru noile staţii Petrom concesionate pe autostrăzi, conform cerinţelor CNADNR. Noile staţii mobile sunt de tip modular, prefabricat. Ele au fost transportate şi amplasate în punctele în care vor funcţiona, fără a necesita lucrări suplimentare de construcţie şi amenajare.
    Clienţii vor putea opta la pompa pentru unul dintre cele patru tipuri de carburanţi disponibili: benzină standard, benzină Extra 99, motorină standard sau motorină Extra.
    În luna iulie, OMV Petrom a anunţat că a câştigat licitaţia pentru construirea a zece benzinării în cinci zone de servicii de pe noile autostrăzi, după cum urmează :
 Pe autostrada Nădlac-Arad (A1), km 26
 Pe autostrada Orăştie-Sibiu (A1), km 20
 Pe autostrada Orăştie-Sibiu (A1), km 76
 Pe autostrada Medgidia-Constanţa (A2), km 186
 Pe autostrada Lugoj-Deva (A1), la km 21.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab

parca arata mai bine decat cele ale grupului MOL.

cezar-mario2012

 Puteau să facă măcar un acoperiș să nu te plouă sau ningă.

Ionut

Hai ca parca arata decent. De urgenta, merg.

dr4qul4

Asta e poza pt marketing.... daca pozau si WC-urile de langa..... ar fi aratat cumplit.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

adiarc

sa le spunem benzinarii de vreme buna....nu se pot folosi in conditii dificile de ploaie , ninsoare , soare puternic , etc.. :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

#24867
In alte poze de prezentare am vazut si variante cu copertina.
Poate vine si aia. Deocamdata cred ca s-au grabit ca sa le "ia fata" la cei de la MOL.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

dorum

#24868
eu tot stau asa si ma intreb... de cate ori oare raman benzinariile astea "out of gas"?
cat pot fi de mari rezervoarele pt 4 tipuri de carburant??
cat de des pot fi aprovizionate?
cum ar fi sa opreasca un strain la 4 dimineata sa alimenteze si sa i se spuna senin "no benzin, sorry...  tomorrow bagam marfa" :(

yetiman

Ce e de remarcat e ca s-au miscat repede de la A la Z.
15.05 Invitatia la licitatie
15.06 Deschidere oferte
15.07 Semnare contracte

29.10 Primele deschideri de statii mobile.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu