News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 68 Guests are viewing this topic.

ON

Quote from: bogdymol on June 08, 2012, 09:24:39 PM
Aici cred ca va fi montat un nou panou electronic (oare asta inseamna si inchiderea circulatiei?):



Dupa mine cred ca acolo se vor monta camerele de ANPR (verificare rovignieta). Procedura de licitatie pentru "rovignieta 2" e suspendata - asa ca probabil mai dureaza 1 an pana ajung camere acolo.

Quote

Numar anunt de participare: 134813 / 14.04.2012
Denumire contract: Contract de servicii Sistem Informatic pentru emitere, gestiune, monitorizare si control a rovinietei – SIEGMCR
Stare procedura: Suspendata (din 02.05.2012 17:15)



Salut tuturor!

madad

Multumim bogdymol! :cheers:

Sunt curios daca se vor monta oare si radare statice.
Ma gandesc ca altfel iar o sa ii vedem pe unii care vor sa decoleze.

nenea_hartia

Quote from: ON on June 09, 2012, 10:39:41 AM
Quote from: bogdymol on June 08, 2012, 09:24:39 PM
Aici cred ca va fi montat un nou panou electronic (oare asta inseamna si inchiderea circulatiei?):

Dupa mine cred ca acolo se vor monta camerele de ANPR (verificare rovignieta). Procedura de licitatie pentru "rovignieta 2" e suspendata - asa ca probabil mai dureaza 1 an pana ajung camere acolo.
Nu, bogdymol are dreptate, vor fi panouri cu mesaje variabile. Doar că nu sunt făcute de constructorii de pe bypass ci de cei de pe Nădlac-Arad (Alpine+Alcatel), de aceea nu sunt gata. Panourile vor semnaliza apariţia nodului cu Nădlac-Arad.

nenea_hartia

#1908
Mulţumesc pentru poze şi film, bogdymol.
udar, mulţumesc pentru hartă. :)

Cam aşa va arăta giratoriul de la aeroportul Arad:


nenea_hartia

Nădlac-Arad Lot 1

- pasaj pe DC103 peste autostradă, km 11+330:




- lucrări spre km 10-11:







nenea_hartia

- stâlpi de medie tensiune care trebuie relocaţi:



- probabil ceva arheologie:







- instalaţii de irigaţii ce trebuie relocate:


nenea_hartia

- iarbă verde spre km 6:







- km 6+000; am intrat pe sectorul MonteAdriano:



nenea_hartia



- flori frumoase la km 4+450, unde se va (?) construi pasajul pe DJ709J peste autostradă:




- lucrări spre km 3-4:





nenea_hartia

#1913
- ceva animaţie între km 1-2:






- (viitor?) podeţ peste pârâu, km 1+985:



- lucrări pe la km 1+000:




nenea_hartia


nenea_hartia

- pârâul Crac, km 0+085:





- porumbul şi casa din dreapta sunt în Ungaria:



- culmea e că în Ungaria se vede ceva care seamănă a terasament abandonat, deşi acolo nu se lucrează încă :dunno::



- drumul de legătură spre Nădlac:



Ionut

Minunate pozele!!! Bine, minunate pentru efortul tau! Nu sunt deloc minunate daca ne gandim la progres. Dar ce naiba fac cei de la MonteAdriano?! Nu au fost platiti? :dunno: Sunt muuult in urma... totusi nici macar decopertarile nu sunt complete... :(

nenea_hartia

Quote from: Ionut on June 09, 2012, 08:37:05 PM
Minunate pozele!!! Bine, minunate pentru efortul tau! Nu sunt deloc minunate daca ne gandim la progres. Dar ce naiba fac cei de la MonteAdriano?! Nu au fost platiti? :dunno: Sunt muuult in urma... totusi nici macar decopertarile nu sunt complete... :(
Probabil lucrează doar de banii pe care i-au primit de la liderul de proiect (Romstrade). Cât de în urmă sunt Romstrade şi MonteAdriano se poate vedea în poza asta. Iată cum arată poduri începute în acelaşi timp de Alpine, pe Lotul 2:








bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele