News:

.

Main Menu

Vroom Vroom!

Started by Ionut, September 17, 2011, 05:28:37 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.


MHN

Quote from: Ionut on March 13, 2012, 03:58:20 PM
Quote from: nenea_hartia on March 13, 2012, 10:20:50 AM
http://www.realitatea.net/guvernul-o-demite-pe-sefa-de-la-cnadnr_922372.html

Ups :)
Dar cum asa? A calcat pe bec? :)
Poate ca era mai mult un fel de "operator calculator"...
Adica un soi de repetor al Ancai Boagiu, neavand niciun fel de initiative proprii...
Doar poate.

Ionut

Hm, doar zvonuri? :D

UPDATE Guvernul nu a confirmat aceasta informatie. Purtatorul de cuvant al Guvernului, Dan Suciu, a spus ca nu a fost discutata in sedinta Executivului schimbarea directorului CNADNR.

sursa: Hotnews

Ionut

Cam asa va arata Sibiu-Pitesti, ba chiar mai bine si cu siguranta cu shiny crash barriers :D

http://www.youtube.com/v/5Ax5TzYoKYA

iuli

Uitandu-ma la acest filmulet mi-am adus aminte de ceva: as vrea sa vad si la noi panouri fonoabsorbante din plexiglas. Asa poti sa admiri si peisajul de pe langa autostrada. De exemplu la Arad bypass la podul peste Mures ar fi aratat frumos sa vezi orasul de la inaltime. Imi aduc aminte ca langa Salzburg in dreptului lacului Mondsee erau facute refugii pe autostrada unde sa opresti masina si sa poti admira peisajul. Superba ideea! O:-)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Quote from: Ionut on April 04, 2012, 08:39:56 AM
Cam asa va arata Sibiu-Pitesti, ba chiar mai bine si cu siguranta cu shiny crash barriers :D

Sau asa:

http://www.youtube.com/v/tcBD-a6fNVM
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

QuoteTransportatorii solicita introducerea unui sistem de taxare in functie de distanta parcursa

Federatia Operatorilor Romani de Transport solicita Guvernului sa introduca un sistem de incasare a taxei de drum in functie de numarul de kilometri parcursi de transportator, eliminand astfel taxarea fixa, potrivit unui comunicat al organizatiei.

"Comparativ cu tari precum Bulgaria, unde costul cu taxa de drum este de 0,008 euro centi/kilometru, transportatorii romani platesc 0,15 euro centi/kilometru. In 2007, un transportator roman efectua anual aproximativ 110.000 kilometri pe teritoriul national, iar in 2011 media kilometrilor efectuati la transportul de marfuri a scazut la 70.000 kilometri/vehicul, ceea ce ne arata in mod clar ca statul trebuie sa aplice o serie de masuri care sa salveze ce se mai poate din transporturile comerciale romanesti. In acest context, FORT a transmis o scrisoare Guvernului in care solicita ca incasarea taxei de drum aferenta utilizarii infrastructurii rutiere sa se faca dupa modelul austriac utilizand GO-Box-ul", se arata in comunicat.

sursa: Incont.ro

Ionut


bogdymol

@ionut: dar de asta ce zici?







Poze de pe SSC
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Funky! Si prin State sunt multe noduri supra-etajate. Oricum faza cu breteaua prin cladire e premiera pentru mine. :kenny:

udar

oare cine a fost prima cladirea sau breteaua ?  :lol:

se pare ca unii sunt plictisiti de drumurile clasice si experimenteaza tot felul de..............

:cheers:

nenea_hartia

Quote from: udar on April 07, 2012, 10:10:51 PM
oare cine a fost prima cladirea sau breteaua ?  :lol:

se pare ca unii sunt plictisiti de drumurile clasice si experimenteaza tot felul de..............

:cheers:
Dar şi noi experimentăm...



Se pare că ar fi prin Giuleşti (Sursa).

Ionut

:lol: incredibil cum au facut soseaua pe langa stalp... sau invers.  ???

Dintr-o alta categorie:

http://www.youtube.com/v/m14KV8FgVjU

udar

#73
sigur este  nevoie de masini perfomante, dar trebuie sa aibe si cu ce sa le alimenteze   :D
am auzit multe legat de combustibilul care este alocat pe masini  :(
:cheers:

bogdymol

Mda... legat de combustibil: stiu ca in multe cazuri fondurile alocate pentru combustibil sunt insuficiente, ajungand ca de multe ori sa circule cu masina "pe rosu".

Chiar acum vreo 2 luni cand s-a intamplat faza cu stergatoarele de la masina mea au venit 2 politisti cu o Dacia Solenza care de abia mergea. I-am intrebat ce are masina lor si au zis ca au apa in benzina... iar benzina e de la firma cu care au ei contract si doar de acolo pot alimenta.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele