News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Termene și promisiuni rutiere (ne)respectate

Started by north, August 26, 2016, 01:51:20 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

razvan96

El in primul rand pare a avea o problema de termeni, nu de termene.Altfel nu se poate explica faptul ca pentru a doua oara incurca ordinul de incepere a lucrarilor cu o autorizatie de construire.Prima oara a fost in cazul racordului feroviar la OTP, cand a spus ca va da "al doilea ordin de incepere".

yetiman

Un nou comunicat al MT:

Quote"Discuțiile purtate cu președintele Ford România au fost extrem de constructive și am convenit împreună ca dialogul să aibă un caracter permanent. Înțeleg și așteptările celor de la Ford, înțeleg și așteptările pe care le au românii de la noi, în ceea ce privește infrastructura. Prefer ca de acum încolo să ne concentrăm pe soluțiile de deblocare a proiectelor începute și să grăbim ritmul de realizare a lor. Companiile private trebuie să aibă de la noi termene concrete și realiste pentru fiecare proiect de infrastructură, deoarece numai așa pot să își adapteze politica lor economică. Timpul promisiunilor nerealiste a trecut. Acum este momentul să luăm toate măsurile necesare pentru ca tot ceea ce s-a început în infrastructură să fie finalizat și să începem proiectele care sunt deja programate. Acest lucru se va realiza într-un mod transparent prin informarea românilor cu privire la  stadiul fiecărui proiect", a transmis Lucian Bode, ministrul Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor

Sursa MT - 27.11.2019
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TibiV

Quote from: mitcd on May 26, 2020, 02:37:20 PM
Ministrul Transporturilor, Lucian Bode, a anunțat, în direct la Digi24, că în acest an aproximativ 80 de kilometri de autostradă vor fi dați în folosință

https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/cati-kilometri-de-autostrada-vor-fi-gata-in-2020-ministrul-transporturilor-anunta-pe-ce-drumuri-noi-vom-merge-in-acest-an-1313201

Doar ca sa "ne râdem" (sa ne radem stramb...) LA FINALUL ANULUI 2020...

(imi cer scuze pentru prea multe majuscule si bolduri... Dar baiatul asta este "irezitsibil"...  :lol: Trebuie "tinut minte"...
Postarea asta este pacat sa se piarda... Inca unul care termina autostrazi, desi habar nu are cum arata un trotuar pietonal...
Din aceeasi serie, va promit ca inventez EU (eu, TibiV) vaccinul anti-Covid. Nu sunt medic sau biolog, sunt doar un amarat de inginer "reformat", habar nu am despre virusologie (sau cum s-o numi) dar "vreau" sa scap lumea de COVID.. :lol: :lol:)

PS
Probabil vom scapa mult mai repede de COVID-19 decat de idiotii de la drumuri...
Coronavirusul vine/trece, CxxxR-istii ramane... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)