News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Vroom Vroom!

Started by Ionut, September 17, 2011, 05:28:37 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ionut


ciprebbe

Ai utat un mic detaliu pt necunoscatori..... constructorul :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Sargon1806

Nu e autostrada aia de zicea Adrian Nastase ca s-a plimbat pe ea, i-a placut si a intrebat cine e constructorul? Ca parca asa zicea... mi-a placut si am zis... aaaa... pai hai mha sa ne faca si noua :D Ca va dati seama, altfel nu ajungea in veci sa se gandeasca la ei...

nenea_hartia

^ Ce fain arată dealurile alea decopertate, parcă au ieșit dintr-un război atomic.

MHN

Incredibil cum arata debleele alea. Adevarat dezastru ecologic!

dorum

#350
Doamne...ce face "desteptu' " ala la 4:25?  :bash: :bash:

Da, aveti dreptate...ce deblee sexy!  :bash:

...dar oare suntem convinsi ca n-o sa avem parte de asa ceva si pe VP??

alecu26

Quote from: Sargon1806 on March 29, 2014, 10:29:12 AM
Nu e autostrada aia de zicea Adrian Nastase ca s-a plimbat pe ea, i-a placut si a intrebat cine e constructorul? Ca parca asa zicea... mi-a placut si am zis... aaaa... pai hai mha sa ne faca si noua :D Ca va dati seama, altfel nu ajungea in veci sa se gandeasca la ei...

aia e in Croatia si intradevar aia si este votata drept cea mai frumoasa autostrada din lume.

Asta e autostrada facuta intre doua pauze de finantare din Romania. :D

Oricum impresionanta lipsa traficului si chiar imi pare rau de Albanezi cate generatii vor plati pentru aceasta autostrada si practic cum timp de vreo 10-20 de ani sanantatea si educatia acestei tari au fost sacrificate....(daca e ca in Kosovo unde vreo 20-30% din buget se duce pe plata lor).
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

La noi, asemenea defrisari si desteleniri se refac in 5-10 ani, dar acolo, pe acel sol nisipos si cu o clima mult mai secetoasa nu se vor reface niciodata.

Nu arata prea frumos.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

MRS

Streinu' frate cu rumanu'! :bash:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

vlad.serban

#354
^

E tot numar de Romania. CD = corp diplomatic.

frunzaverde

#355
Quote from: Mrs on April 24, 2014, 06:23:40 PM
Streinu' frate cu rumanu'! :bash:

Daca n-au schimbat codurile, e masina consulului Elvetiei in Romania (123 = Elvetia, 102 = a doua masina in ordinea de precedenta, adica, in mod normal, consulul).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

JohannDB

#356




CE AVEM NOI AICI ???   Se face că avem o cameră pentru ROVIGNETE instalată pe teritoriul administrativ al unei localităţi....practic în localitate..... Povestea asta se află pe DN 11, în localitatea HĂRMAN , iar camera cu consola ei este după 300m  de la trecerea de placa cu numele localităţii şi la cam 100m înainte de giratoriul care este la intersecţia cu DJ 112 ce intră în stânga, în Hărman......

MNU

In administrarea cui se afla portiunea aceea de drum? Daca e municipiu si e administrat local... e cam ilegala instalarea.

Lvs_tm

#358
Pai si camera fixa din Remetea nu e tot in localitate?! Sau cea de la Sacamas (HD); eu chiar mi-am luat amenda in Sacamas, ca uitasem sa imi reinoiesc rovinieta..

LE: tocmai am verificat cu streetview. Ambele sunt in localitate. Daca nu o aveam deja platita, mergea de curiozitate contestata.

MNU

#359
Eu voiam sa zic ca... sate, comune si chiar orase, nu au in administrare sectoarele de DN. Ele sunt in administrare directa a CNADNR. De la orase-municipii in sus se schimba povestea. Multe dintre ele administreaza portiunile de DN din interiorul teritoriului administrativ. Acolo nu ar fi bas legal sa instalezi sistemul de urmarire al rovinietei.

In cazul de mai sus, nu cred ca localitatea respectiva isi administreaza local sectorul de DN. Daca ar fi asa, nu s-ar fi putut instala camera.