Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Quest

^
Mersi ptr raspunsul detaliat Istvan. Ai un Like si de la mine.
Common sense will get you far !

IlisescuV

#406
^^
Se utilizeaza salcamii pentru ca cresc mult mai repede fata de alte specii si se si inmultesc mai repede. S-au folosit foarte mult la stabilizarea iazurilor de la fostele mine.

stefanudrea

Nefiind pe gps nici A1 TL lot 2 si poate nici A6, cum stiu cand vin in tara unde sa fac dreapta ca sa nu ma trezesc ca fac dreapta dupa cei 10 km nefolosite cu nod la Traian Vuia?

Tavi

Semnalizarea este pusa si pe cei 10 km nedati in folosinta. Nu ar trebui sa ratezi breteaua catre lugoj. Sau altfel, de la Izvin, de unde te-ar lasa Gps-ul balta, mai mergi 35 de km si te bagi dreapta pentru Lugoj.

stefanudrea

#409
^
Deci a merge inca 35 km inseamna sa imi fac singur calcule. Ma interesa daca este vreun indicator explicit dreapta A6.
Oricum poate e putin prematura discutia.

Tavi

Eu stiu ca este. A fost mare sarbatoare la montare ca era primul in care sa mentiona A6. Vezi ca sunt si poze dar tre sa cauti si pe thread-ul de A1.

AdrianB1

E indicator, daca stii ca vrei A6 cu ciotul de A1 il gasesti. Cand am trecut ultima data pe acolo erau inclusiv indicatoare care se contraziceau, ca pana la urma am mers tot pe DN: unul spunea ca mai e pana la autostrada, urmatorul indicator spunea ca am trecut de ea :(

stefanudrea

#412
^
De asta ma tem!

mircea

Quote from: stefanudrea on November 07, 2015, 02:46:11 PM
Nefiind pe gps nici A1 TL lot 2 si poate nici A6, cum stiu cand vin in tara unde sa fac dreapta ca sa nu ma trezesc ca fac dreapta dupa cei 10 km nefolosite cu nod la Traian Vuia?

Vorbești de parcă ai fi la Genoa sau Barcelona cu autostrăzi pe diferite nivele, nicidecum la Păru/Balinț. O să vezi A6 de la o poștă, iar semnalizare de A6 țin minte că exista din ambele sensuri.

dr4qul4

Buna asta  :lol: :lol: :lol:  +1

Adevarul cam asta e. Mai avem si atat de multe noduri in tara incat e greu sa stim care e urmatorul nod dupa Topolovat.


Oricum nu trebuie sa-si faca nimeni griji: cum e gata, cum primim poze si video de pe ea. Multe! ca doar va fi singurul lot deschis tot anul!!!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Nu fii cârcotaş.... :)
Şi de Pecica-Arad ai uitat ? Cu PTF de la Nădlac?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut


JohannDB

A6 între V.O. Lugoj și A1, în 09.11.2015...
     După imaginile lui Quest din 04.11, o revenire din 09.11.2015, pe același traseu, aceelași sens, Lugoj - Făget.















     Aici la pod se termină "chinul" îndulcirii debleului.





                                                                                                                                                                           Cu privire la ultimele trei imagini de mai sus, ce ziceți: în decembrie scăpăm de acele marcaje cu rosu de pe indicatoare pentru direcția TIMIȘOARA / NĂDLAC ?? Sau le-om mai "admira" o vreme ?

dorum

....vine "Mosu" putin mai devreme, sterge liniile rosii de pe indicatoarele rutiere si ia balizele din mijlocul drumului...

alin_simeriaveche

Quote from: dorum on November 15, 2015, 08:40:55 AM
....vine "Mosu" putin mai devreme, sterge liniile rosii de pe indicatoarele rutiere si ia balizele din mijlocul drumului...
Ai ceva informatii din surse secrete?