News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Livrete, instructii si alte documente CFR

Started by frunzaverde, January 08, 2019, 08:54:37 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

frunzaverde

Aici aveti:

1. Livretul central complet pe 2019, adica livretele toate trenurile Internationale si Inter-regio de calatori pana in decembrie 2019.
2. Livretele regionale pentru regionalele Bucuresti si Brasov, adica toate trenurile regionale cu parcurs in regionalele respective.

https://bit.ly/2TA4spi

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dan tm

livretele se mai afiseza uneori prin gari. de exemplu in Gara de Nord, mersul trenurilor ATC Timisoara Nord-Baia Mare e afisat printr-o copie direct din livret.Dar uite ca nu am pozat.


frunzaverde

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

ALEXCFR

Va rog frumos sa puneti link cu livretul central cu mersul trenurilor complet (sezoniere +operatori privatii) 2021 si livrete regio 2021?


ioandorin

#5
Nu stiu acum dacă se vede !
Livretul trenurilor regio de pe regionala Timisoara!
Cam aceasi timpi de mers pe Arad-Radna ,regio călători de la 01.01.2021 limitat la Ineu!
https://drive.google.com/file/d/1l3TmeHrGm14qGoEx0vCZdx1oHDEZJjEj/view?usp=drivesdk

frunzaverde

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

mtk

Quote from: frunzaverde on January 03, 2020, 08:12:06 PM
Livretul 2020:

https://www.dropbox.com/s/8yc0ylv5y2gai90/Livret%20Central%202020.pdf?dl=1

Ce mi se pare ciudat este ca acest livret nu se potriveste cu celelalte trei puse doua-trei postari mai jos. Cel putin 78 / 79 apare intr-o parte ca Bucuresti - Timisoara - Budapesta si retur, fiind un mix de 1695/1696 cu 78/79, in cealalta parte doar Timisoara - Budapesta si retur...

frunzaverde

Mtk, ce-ai tu in linkul ala e livretul 2019-2020, adica ala valabil acum, pe care l-ai comparat cu propunerea de livret pentru 2020-2021.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

ALEXCFR

#9
@ioandorin
Aproba si tu sa vedem livretul


ALEXCFR

Dar livretul central cu mersul trenurilor complet (sezoniere+privatii) 2021 il are cineva,daca va rog frumos sa puneti link cu el ?
Nu draftul de livret.
Restul livretelor regio Bucuresti, Brasov,Constanța, Galati,Cluj,Iasi ,Craiova 2021 le are cineva,va rog frumos sa puneti link cu ele aici?

ALEXCFR


BogdanPetrini

Mi-a luat ceva să îmi dau seama că în niciunul din livrete nu apar trasele de aeroport și nici nu sunt prevăzute opriri în noul-vechi P.O. Aeroport la trenurile R de pe 700.

Ca noutăți, pentru cei curioși, dar care n-au timp să studieze livretul sunt multitudinea de noi trase ale TFC: București - Fetești Regio, București - Constanța IR Sezonier, Buzău - Mangalia IR Sezonier, Roșiori - București IR, Cluj - Tg. Mureș IR (Vineri și Duminica), Cluj - Alba Iulia IR (Vineri și Duminica), Cluj - Baia Mare IR (Vineri și Duminica).

Astra vine și ea cu 2 perechi în plus pe București - Brașov, ajungând la 4 perechi / zi.

În jurul Bucureștiului CFR păstrează trenurile de navetă pentru Buftea (transformate în Regio) și cele de Fundulea. Au dispărut în schimb cele de Mogoșoaia.

Xenos

Si pe Bucuresti - Brasov ceva schimbari in bine, ca timpi de parcurs, frecventa trenuri?

IR-uri gen Cluj - Tg Mures si Cluj - Alba Iulia arata ca s-au orientat dupa trafic in loc sa faca precum CFR Calatori, care plimba aer de la Teius  la Cluj, desi Regio respectiv ar trebui sa plece din Alba-Iulia, macar, n-are decat sa vina garnitura cativa km din Teius. Incredibila delasare la CFR Calatori, nu au nicio preocupare sa atraga pasageri.