News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 18 Guests are viewing this topic.

CapitanulPtk

Hai ca suntem bine.. am inceput cu termen Dec 2021 (neoficial, dar comunicat ca si cum ar fi oficial), dupa primavara 2022 si ajungem la iulie 2022  :lol:

BigZ

#6166
^^Eu stiu ca dl. Umbrarescu facea vizite pe santier cu elicopterul, dar nu pot confirma ca era al dumnealui.

snackhunter

Activitate intensă si multe utilaje aseara la nodul de pe centura de nord a Craiovei.

O poză nu prea clara  :)


pest1969

E totusi o schimbare semnificativa de atitudine in raport cu deschiderea TR2. Acum 7-8 luni, toata lumea din CNAIR si MT ne convinsese ca in decembrie 2021 vorm circula pe TR2 iar acum se pare ca nu suntem siguri nici de 1 iulie 2022.
Nu  se mai fac nici vizite, CNAIR nu mai prezinta nicio filmare din drona... 

GIV

Quote from: CapitanulPtk on February 22, 2022, 12:15:30 PM
Hai ca suntem bine.. am inceput cu termen Dec 2021 (neoficial, dar comunicat ca si cum ar fi oficial), dupa primavara 2022 si ajungem la iulie 2022  :lol:

Quote from: horatiu.cosma on February 13, 2022, 04:43:57 PM
Fiindcă noi am început discuțiile încă din vară pentru perspectiva deschiderii doar cu unul dintre poduri construite, al doilea facandu se ulterior. Dar nu a mai continuat nimeni discuțiile.

Atunci cand  o echipa negociaza deschiderea unui lot  ( doar cu unul dintre poduri construite )   iar CFR vrea 2, si UMB trage tare tot anul ca lotul sa se deschida cat mai repede, sfarsit de 2021, dar acea echipa paraseste locul in minister iar mai apoi nu mai intereseaza pe nimeni cand se deschide normal ca termenele (oficiale sau nu)  sa se depaseasca

@CapitanulPtk pentru asta multumeste noii conduceri ministeriale si ale CNAIR  :D :D  ;) ;)

Drive_140


razzi

#6171
Luni 21.02.2022, in jur de ora 16 in dreptul variantei de ocolire de la sfarsitul lotului 3 Colonesti, inceput lot 4.. .
Se vedeau pe lotul 4 si multe excavatoare...au inceput sapaturile stratului vegetal...

razzi

#6172
(GPS) (GPS) (GPS) (GPS) (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

Pozele sunt facute de pe varianta de ocolire.. din mers , mergeam dinspre Slatina catre Pitesti.
Imi pare rau pentru calitate , dar am fost luat prin surprindere...

Fenrir

@razzi, au deviat deja traficul de pe DN65 intre T2 si T3? Asta ar fi o veste buna pentru ca incep sa lucreze la supratraversare si giratorii.

razzi

#6174
Pozele sunt intre t3 si t4 si lucrarile au loc la inceputul tronsonului 4. Intre t2 si t3 din pacate se circula tot pe DN...inca nu se lucreaza la nod.

gabi00ro

nu s-a deviat nimic pe DN65 la legatura dinter T2 si T3, iar semnalele din teren nu sunt prea incurajatoare, ma refer aici la faptul ca vreamea a fost excelenta in februarie, 1 martie este destul de aproape si totusi pe T2 nu pare a fi aceeasi mobilizare ca cea de dinaintea sarbatorilor, cel putin in zonele critice unde este destul de mult de munca (sub-traversare Ganeasa, fabrica de grinzi Slatioara/Criva, podul peste Olt capatul dinspre Valea Mare, poate chiar si podul de la Bals). iteleg acum ca se discuta de deschideri in Mai si/sau Iulie, daca lucrurile continua ca in acest inceput de an putem avea si surprize neplacute. mi-e teama ca UMB sa nu se fi angajat la mai mult decat poate duce, sper din tot sufletul ca saptamanile urmatoare sa imi dovedeasca ca ma insel!

alin2pas

UMB are mulți muncitori, multe utilaje și mai multe șantiere unde să poată lucra. De pe șantierul DX Brăila - Galați au fost postate poze cu ,,furnicarul" UMB. Probabil își concentrează forțele acolo unde le pot folosi cu randament maxim, evitând locurile unde depind de alții sau de vremea dintr-o iarnă capricioasă și atipică.

Sealand01

#6177
Pai de ce ar trage tare pe tr2 din moment ce mai e un pod de făcut și nu e nici primul terminat? 🤔

Fulgerica

Cel mai frumos reportaj, plin de noroi si multe altele :)  Noua generatie vine din urma !


horatiu.cosma

I-am dat like-ul 10 ca să pună și partea a doua. Genial  :lol: