News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 19 Guests are viewing this topic.

daniel321

#5235
Are cineva Pop Corn in plus?... Vine o fillmare este la 30%
@archaeus la ce altitudine zburati?

davyl

Sigur @daniel, acum vine si popcorn-ul... :)


De abia asteptam filmarea... deci ai reusit azi pana la urma...

daniel321

#5237
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 13102021


davyl

Bravo...bravo @daniel...

Miliarde de multumiri pentru efortul tau si multa sanatate...

Avanseaza bine in ciuda ploilor din ultima saptamana.

MISECE62

Portocala mecanica cam intotdeauna mai presus decat asteptarile mele. Multumim Daniel.

dr4qul4

au voie sa lucreze in ritmul asta?  :lol:
Cred ca la A0 mai bine castigau ei tot, si faceau un pod continuu
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

daniel321

Am stat de vb cu un sef al santierului si se zice ca o parte din tablierul de la Cf a venit mai trebuie sa vina paravanturile, se fac pregatiri ptr marcaj rutier in zona Piatra Olt - sub traversare se spala asfaltul, la pod Olt se asfalteaza de zori au in plan montarea rosturilor de dilatatie.

dorum

nasol... pai nu #egatapodu?
Trag mata de coada ma... :)
Jos palaria, Bravo UMB!

shogom

Sa reziliem si cu astia! :D
Ce e cu ritmul asta!? Bat la fund normativele de timp executie lucrari si pe urma vrea poporul 40 km de DX intr un an!
Super Daniel! Super UMB!

P.Mihai

Pentru mine acest pod (și chiar întregul lot)//este pentru moment un reper al modului în care se poate construi și  în România atunci când se dorește ( durata construcției, solutile alese , logistica,  etc).
Aceasta raza de lumina pe nume Umb ma face sa sper ca poate avem o șansă să îmbunătățim mai repede infrastructura rutiera ( și nu numai). Încă mai sper ca acest mod de lucru va general și nu doar una dintre putinele excepții!

vancouver

Cand mai vine cate o filmare din asta de la UMB pur si simplu traiesc un moment de bucurie. La propriu. Vorba "mi se umple inima de bucurie" capata sens. Mai imi spal sufletul dupa panarama politica la care asistam, respectiv alte subiecte pe care nu le numesc, si care ma duc in directia vorbelor lui Petre Tutea: "m-am zbatut pentru un neam de idioti". Dar iata ca mai sunt si lumini si bucurii. Felicitari UMB (toata echipa, de la mic la mare).
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

zuma80

@Daniel (MND) eu as avea recomandarea ca filmarile sa se faca mult mai jos la momentul asta in care se executa detalii, precum le face Adisan pe A10 in momentul asta.
Cand lucrarile sunt la inceput, decopertari, foraje, etc. sunt bune filmarile aeriene. Asta este doar parerea mea, oricum multumiri pentru efort!
:gj:
Pentru A6!

paulmare

Daniel multumim
foarte frumos podul plaiesilor, chiar "lucrare de arta", toate podurile ar trebui sa fie frumoase si ingrijite

asta cu inca nu e tot tablierul CF in santier, e un pic scarying, dupa ce il termina de montat si deviaza linia CF au inca o gramada de lucru acolo sub el

hefaistos

Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

archaeus

Quote from: daniel321 on October 13, 2021, 09:14:37 PM
Are cineva Pop Corn in plus?... Vine o fillmare este la 30%
@archaeus la ce altitudine zburati?
La 800-1000 de picioare