News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

API versus Autoritati

Started by Ionut, June 05, 2018, 11:20:02 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

Pana la urma nu sun un secret acele motivari. Poate sunt si oameni cu pregatire juridica pe forum si pot ajuta cu un sfat.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Astazi am fost in instanta pentru termenul in dosarul nr. 11616/3/2018 (SF Sibiu-Fagaras). A ramas in pronuntare pentru data de 24 iulie.

Ionut

^ Am castigat!!!

24.07.2018
Ora estimata: 12:30
Complet: C9 Fond-CA
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite acţiunea . Obligă pârâta să comunice reclamantei informaţiile solicitate prin punctul 7 din petiţia nr. 66/01.03.2018, respectiv documentele pentru proiectul Revizuirea Studiului de Fezabilitate pentru Autostrada Sibiu -Făgăraş şi anume Studiul de fezabilitate preliminar , dacă acesta nu a fost finalizat, precum şi toate rapoartele intermediare, respectiv toate documentele livrate până acum de către prestator ( dintre cele care trebuiau livrate). Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la sediul Tribunalului Bucureşti. Pronunţată în şedinţă publică, 24.07.2018.
Document: Hotarâre    24.07.2018

Ionut

Bonus. Azi a castigat si Catalin. :D

24.07.2018
Ora estimata: 12:30
Complet: C9 Fond-CA
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite acţiunea. Obligă pârâta să comunice reclamantului informaţiile solicitate prin petiţia nr. 92/13274/22.02.2018, respectiv scrisoarea prin care pârâta a comunicat încetarea parţială a contractului către antreprenorul Asocierea Salini Impregilo SPA - S.E.C.O.L. - Societa Edile Construzioni Opere e Lavori S.A.-S.E.C.O.L. -Societa Edile Construzioni Lavori S.A., înregistrată la pârâtă sub nr. 92/55493/26.07.2017. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la sediul Tribunalului Bucureşti. Pronunţată în şedinţă publică, 24.07.2018.
Document: Hotarâre    24.07.2018

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

__dir

Felicitari!

Da, motivarile pot fi publicate cu anonimizarea datelor.

Ionut

#21
Am castigat si al treilea dosar pe fond. :)

Este vorba despre SF (rapoarte intermediare) pentru S4 A1 Pitesti-Sibiu. CNAIR a recunoscut ca pentru Sectiunile 2 si 3 nu a primit nimic de la Spea-Tecnic. "Solutia pe scurt: Admite cererea. Obligă pârâtul să furnizeze în termen de 10 zile informaţiile de interes public solicitate de reclamantă prin cererea nr. 67/01.03.2018 la punctul 2, inregistrata la parata sub nr. 10/299/02.03.2018. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la sediul Tribunalului Bucureşti. Pronunţată prin punerea solutiei la dispozitia partilor, prin mijlocirea grefei instantei. Document: Hotarâre  5110/2018  20.08.2018"

CNAIR poate face recurs.

TibiV

 :lol: :lol: :lol:
Ionut, o  sa ai nevoie sa inchriezi spatiu la "Euro MiniStorage" daca astia aplica deciziile instantelor de pana acum...
Am un feeling ca documentele solicitate nu incap intr-un "dosar cu sina"... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Le-am cerut  în format electronic. Mai luam un harddisk. :)

rizzuh

Felicitari. Oare ce ar fi zis Ionita daca inca era șăfu'? :p

TibiV

Quote from: rizzuh on August 21, 2018, 09:05:16 PM
Oare ce ar fi zis Ionita daca inca era șăfu'? :p
Simplu:
"Nu le avem in format electronic. Doua camioane sunt in drum spre voi...."
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

tom_sawyer

La procesul pierdut ati facut deja recurs?

Ionut

Nu am facut pentru ca inca nu ni s-a comunicat hotărârea. Avem 15 zile de la comunicare. Care comunicare poate veni si peste o luna... sau cine stie, concedii, instanțe ocupate...

rizzuh

Este vacanta judecatoreasca, nu sunt asa de ocupate instantele, mai ales cele de contencios administrativ :)
Probabil nu a sosit din cauza concediilor de la instante si de la posta.

Ionut

Am mai castigat ieri doua procese - cel cu MFE si dosarul 5 cu CNAIR (cel pentru procesul verbal de receptie la A3 Gilau-Nadaselu). Aveti toate procesele/dosarele API vs CNAIR & MFE aici.