Waze, Google Maps și navigație GPS

Started by sebba, September 04, 2012, 12:29:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pentium10

stiu ca nu, dar altul a fost, si stiu am dat de el, mi a povestit el situatia, si am zis eu la Google care-i smecheria, si erau uimiti ca puteam sa zic povestea fara sa vad nimica pe harta
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

bgd77

Din pacate inca nu se ruteaza pe A3 intre DNCB si FdG (pe Google Maps). Aveti idee cand o sa mearga?

pentium10

#77
sunt stocate rutele pe diferite servere teoretic e una doua zile, si apare si rutarea
si alte cateva zile pana raporteaza si traficul live pe noile segmente
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

bgd77


voicul

^Chiar am dat report cu mai multe conturi si pentru A3 la TGM.
Conteaza sa fie cat mai multe ca asa se misca repede.

Cine mai scrie pentru TGM sa puna in descriere ce a zis "pentium10".

JohannDB

Google Maps......
     Nici acum cei de la "Gogu" nu au definitivat "Nodul Margina" pe A1 km 246.... Au rămas tot la stadiul de șantier. Și la fel cu "descărcarea Holdea", unde relocarea este funcțională de un an de zile......

pentium10

ambele sunt facute, de Holdea eu m-am ocupat
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

#82
Pentru cei care se ocupă. Vedeti ca segmentul A3 intre DNCB si Petricani încă nu apare pe harta OSM. Nu apare decat daca dai zoom foarte mare. Mă refer la faptul ca nu apare deschis.

Allex

Se actualizeaza mai rar pentru zoom mai mic de 13 (cam la o saptamana).
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

voicul

Vreo idee de ce nu arata trafic-ul pe noua sectiune A3 din B?

pentium10

tin traficul pe alt server si dureaza si pa A10 a aparut mai tarziu
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

BIGRED1984

#86
@pentium10 - multumim de update-uri, bine ca te bati cu ei
acum sa vin si eu cu o anomalie, daca te poti uita, pe gmaps nu ruteaza prin piata sudului dispre oltenitei/berceni spre nitu vasile, am incercam mai multe variante si puncte de plecare, se pare ca cercul ala n-are iesire pe directia aia (ca exemplu rapid, romprim-straduintei. Am incercat si sa trag efectiv ruta prin cerc si nu a vrut

L.E. - cred ca cercul ala central e facut cu picioarele, nu permite nicio giratie, brancoveanu-vacaresti, nitu vasile-brancoveanu ...

pentium10

nu cunosc zona, fiind din provincie, dar fa semnare din maps sau app cu Send feedback si explica acolo, pt aceste schimbari mici ai sanse foarte mari sa ti se rezolve
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Cristi N

Locuiesc eu in zona si stiu despre ce vorbesti. Pe waze totul pare in regula, am intrat in editor, am parcurs segmentele din sona Piata Sudului si nu vad vreo problema. Din pacate nu am prea multa experienta in editare, sunt abia level 1.
In schimb observ ca pe maps nu e activ virajul la stanga (Oltenita->Nitu Vasile) in intersectie. As zice ca totusi e ceva putred acolo. GMaps

BIGRED1984

Am trimis o eroare catre Gmaps, sper sa se uite. Am facut si update la mesaj mai devreme, "nu permite nicio giratie, brancoveanu-vacaresti, nitu vasile-brancoveanu ..."