Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Alecule lucrurile sunt lamurite. In decursul lunii mai fac eu TM-Lugoj si Lugoj-Deva in functie de cum am posibilitatea si de vreme. Pe la sfarsit de mai probabil va aranja si Sebba un Arad-Nadlac in functie de cum au baietii de acolo posibilitatea si bineinteles de vreme.

Nu are rost sa promit ca in 10 mai filmez TM-Lugoj pentru simplul fapt ca poate fix atunci prindem o saptamana de ploi si nu se poate zbura. In orice caz cu siguranta in luna mai se va filma peste tot pe unde se lucreaza serios.

alecu26

Super. E ok asa....e important sa prindem un fel de stadiu zero....si dupa aia mai vedem noi cand filmam.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Eurocopter, sa ne faci situatia cu banutii si costuri si sponsorizari, vad ca avem sponsor de data asta. Primul. :)

sebba

sa ma interesez de ceva zbor pe Arad-Nadlac ptr perioada urmatoare??
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Quote from: Ionut on May 20, 2014, 08:16:06 AM
Eurocopter, sa ne faci situatia cu banutii si costuri si sponsorizari, vad ca avem sponsor de data asta. Primul. :)

Sponsorul a cotizat acum circa o luna si ceva, am inclus banii la buget. Stau sa termin toate filmarile sa vad sa iasa bine si postate, iar apoi facem calculele.

PS: Sebba, stai pe loc o saptamana, s-ar putea sa pot face si Nadlac-Arad in jurul datei de 4 iunie, la costuri mai reduse. Confirm in maxim o saptamana, daca nu, ai mana libera, la buget oricum avem bani.

sebba

roger! fac tururi de pista pana la noi instructiuni, am destul combustibil ptr o saptamana! :D
Sailing away! S/Y Haimana

alecu26

^

super ca a iesit asa cu filmarea...si avem acum practic stadiul ZERO la majoritatea contractelor. Ne mai trebuie doar munca lui Astaldi sa o vedem, care am impresia ca zburda pe acolo. Acolo nici nu va fi stadiu Zero...ci deja un progres de 10-15%. Imediat vor duce tronsonul lui Iordache in 50%.
Drumurile noastre POATE;

Ionut

CAMPANIA #5 - martie-vara 2014:
Buget total: 3105 RON (580 RON campanie precedenta, 2525 RON contributii noi)

Filmare #1 - 21 martie 2014 - 550 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sibiu-Apoldu de Jos

Filmare #2 - 19 mai 2014 - 1500 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Sanovita-Izvin
Autostrada A1 Dobra-Dumbrava
Autostrada A1 Sebes-Sibiu

Buget disponibil campanie #5: 1055 RON

alecu26

pe digi incercam sa-i implicam sau mai asteptam?

Sincer, din gama de televiziuni de stiri care toti prezinta acelasi, si acelasi lucru...ei parca mai au si ceva stiri si idei originale.
Drumurile noastre POATE;

AFC

Cand e planificata urmatoarea filmare ? Cotizez si eu pentru dar vreau sa stiu din timp.  :)
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Ionut

Poti contribui si inainte, banii nu expira, stau linistiti in conturile lui Eurocopter pana cand le vine randul. :) Ia legatura cu Eurocopter.

AFC

Ionut, stiu ca nu expira dar vreau sa-i planific in bugetul meu si in acelasi timp sa ajunga si cand trebuie la Eurocopter.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Ionut

Eurocopter a spus ca zboara din nou in vreo doua saptamani. Tu programeaza-ti cum poti mai bine finantele personale si pune bani deoparte cand poti, nu sta dupa cum e vremea/dupa cum zboara Eurocopter. :) E valabil pentru toti cei care contribuie/vor sa contribuie. Evident ca toate contributiile ajuta, acum nu v-as recomanda sa faceti eforturi deosebite pentru a contribui, ideea e sa puteti da acei banuti (oricat de putini/multi) fara sa va afecteze in vreun fel finantele.

Eurocopter

Subscriu in totalitate la ceea ce a scris Ionut. Campania per se de strangere de fonduri nu exista ca interval de timp. Fiecare contribuie cand poate si cu cat poate (nu mai mult decat niste bani de care se poate lipsi). In felul acesta oricand se iveste oportunitatea de a filma, finantarea sa fie disponibila.

Update buget: +400 = 1.455 RON.

alin_simeriaveche

Eurocopter, pe cand o serie nouă de filmări? Dar de UMB lot 4 si Nădlac Arad lot1, va fi pe 4 iunie? Multumim