Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

-1200 RON cu o intrare de 70 RON. Total buget = 205 RON.

Ionut

CAMPANIA #4 - iulie-august 2013:
Buget total: 2305 RON (165 RON campanie precedenta, 1620+520 RON contributii noi)

Filmare #1 - 18 iulie 2013 - 900 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Orastie-Sebes si Sebes bypass
Autostrada A1 Sebes-Saliste si Sibiu-Saliste

Filmare #2 - 31 iulie 2013 - 1200 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Lugoj-Deva lot 1 (Dumbrava-Sanovita)
Autostrada A6 A1-Centura Lugoj

Buget disponibil campanie #4: 205 RON

Eurocopter

Avem intrari in suma totala de 500 RON la buget -> total disponibil 705 RON.

Eurocopter

+215 RON la buget = 920 RON. Urmatorul zbor Orastie-Sibiu are finantarea asigurata.

penad2007



penad2007

Eurocopter/Ionut si ceilalti colegi de suferinta.
Cred ca a sosit vremea sa ne impunem punctul de vedere cu privire la actiunile de pe celelalt forum ale patronilor care nu prea o fac din pasiune ci mai mult din interes material.
Eu ca persoana cu o contributie financiara dintre cele mai mici la filmari propun daca sunteti de accord ca la urmatoarea filmare (sper sa fie in curind) sa apara acest forum , impreuna cu firma ta Eurocopter (daca si ceilalti sunteti de accord)

Astfel , crestem popularitatea unui forum gestionat de pasionati, iar daca tot o facem cu banii nostril, cine stie daca mai crestem ca numar , poate trecem si urmatoarea etapa in care sa fie loc pe acest forum si de niste reclame (Doamne Ajuta) cu o parte din incasari la noi filmari.

Este o idee si in acelasi timp o propunere, dar trebuie facut ceva .

Ionut

Eu n-am inteles exact... vrei sa NU apara filmarile lui Eurocopter pe SSC? V-ati certat cu "patronii" SSC sau ce? :) In fine... ce pot face eu/ce tine de mine?

nirolf

Mi nu mi s-ar parea o idee prea buna, ideea era ca filmarile sa ajunga la cat mai multa lume.
Ionut, s-a intamplat ca a fost banat un user (Baiazid) care aparent avea multi fani chiar si aici. Desi el era unul din userii care deraiau constant thread-urile cu discutii interminabile si de multe ori politice. Adica unul din motivele pentru care multi au plecat de pe SSC. Sper sa nu apara pe aici.

ciprebbe

Aici oricine e binevenit daca respecta regulile, daca nu BAN si la revedere.
Regulile sunt foarte clar explicate de Ionut si uite ca sunt cateva sute de useri care reusesc sa le respecte si totul e ok.
Si "dincolo" se intampla acelasi lucru daca moderatorii erau mai duri si aplicau la sange regulile.

In fine, e o discutie care nu isi are rostul aici pe acest topic poate merge in parcare iar ban au luat "dincolo" si useri ce activeaza aici.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Nu se poate ca filmarile sa nu fie difuzate si pe SSC pentru ca o mare parte din contributiile financiare care duc la realizarea acestora provin de la membrii SSC. SSC are inca o popularitate si o baza de membrii suficient de mare incat sa ne ajute in demersurile noastre.

vancouver

Quote from: Eurocopter on August 24, 2013, 10:45:44 AM
Nu se poate ca filmarile sa nu fie difuzate si pe SSC pentru ca o mare parte din contributiile financiare care duc la realizarea acestora provin de la membrii SSC. SSC are inca o popularitate si o baza de membrii suficient de mare incat sa ne ajute in demersurile noastre.

In afara de asta vreau sa cred ca filmarile le facem pentru a fi disponibile oricui. Chiar daca eurocopter pune filmarea numai aici, orice user ssc poate prelua link-ul, cu mentionarea sursei.
Cel putin eu asa vad lucrurile si daca contribui, atunci o fac pentru ca toata România sa beneficieze de filmare, nu doar peundemerg sau ssc. Faptul ca unul sau altul dintre moderatorii actuali ai ssc se comporta de parca ssc ar fi tarlaua lui, e cu totul alta poveste, care in nici un caz nu trebuie să-l afecteze pe "consumatorul" forumurilor de infrastructura.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Eurocopter

Subscriu la ce spune vancouver, nu are niciun sens sa facem filmarile doar pentru "noi". Ele pot produce impact doar prin rating, iar scopul principal al strangerilor de fonduri pentru filmari nu este neaparat realizarea filmarilor in sine, ci distributia filmarilor.

PS: eu urmatoarea filmare o pun si pe SSC pentru ca am datoria aceasta fata de membrii de acolo care au contribuit la strangerea de fonduri. Cand nu va mai fi niciun SSC-ist care sa contribuie financiar, atunci nu voi mai fi obligat sa o postez eu insumi, dar tot nu voi interzice nimanui sa o preia.

myid

Din acest motiv, pagina de facebook "Construim Romania" va prelua atat filmarile aeriene , cat si updateuri si reportaje  de pe toate cele trei forumuri :
SSC
Peundemerg
Forum direct cu Construim Romania

PS : Din cate se pare "crema" s-a mutat aici . Bravo baieti !


phb2

Quote from: Eurocopter on August 25, 2013, 12:18:34 AM
Subscriu la ce spune vancouver, nu are niciun sens sa facem filmarile doar pentru "noi". Ele pot produce impact doar prin rating, iar scopul principal al strangerilor de fonduri pentru filmari nu este neaparat realizarea filmarilor in sine, ci distributia filmarilor.

Je suis entièrement d'accord avec Vancouver et Eurocopter ; tous les moyens financiers doivent être mis en commun, qu'ils viennent de PUM ou de SSC ( ou d'autres sources ). Créer des caisses séparées serait improductif ( et typiquement Romanesc ). De toutes façons, il est quasi certain que les lecteurs assidus lisent systématiquement les deux forums .