Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lautaxi


phb2

"Ritmul de construcţie a autostrăzilor este de trei ori mai mic decât anul trecut, iar constructorii nu au mai primit bani"
"Cele zece şantiere de autostrăzi aflate în prezent în construcţie au înaintat, în medie, cu 2,7% în perioada 1 mai-1 iunie, în contextul în care în aceeaşi perioadă a anului trecut avansul era de circa 8%, arată calculele ZF pe baza datelor transmise de Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR). "
ZF Analiza, op cit.

=> Faute de paiements des entreprises, il est à craindre que le rythme des travaux réalisés en juin soit également faible. Les photos prises pendant le mois de juin semblent le confirmer. Le dernier film de Sibiu - Orastie date du 29 mai 2013. Il est donc probable que peu ( ou pas ) de changement important ne sera visible. A mon avis, il serait mieux d'attendre
- soit que les travaux soient finalisés dans une proportion de +/- 80 %.
- soit le milieu du mois de septembre.
La différence entre les deux films serait alors certainement plus spectaculaire.

alecu26

Quote from: alin_simeriaveche on July 07, 2013, 11:37:55 AM
eu zic bine :D, abea astept sa le vad

cat mai lipseste?

Mi-e greu sa ma hotarasc ce sa filmam. Lugoj-Deva 1...ca va fi probabil primul deschis?

OS1...ca si el e aproape de finalizare?? sau tot ORastie-Sibiu ca sa se mai puna presiune pe Imbecilo?
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Cred ca tot Orastie-Sibiu e varianta cea mai buna... nu sa punem presiune pe Imbecilo, ci sa vedem daca avem sanse reale la Centura Sebes, eventual chiar loturile 1, 2 si 4 in totalitate anul asta, desi... :(

penad2007


alecu26

Quote from: Ionut on July 17, 2013, 02:06:39 PM
Cred ca tot Orastie-Sibiu e varianta cea mai buna... nu sa punem presiune pe Imbecilo, ci sa vedem daca avem sanse reale la Centura Sebes, eventual chiar loturile 1, 2 si 4 in totalitate anul asta, desi... :(

desi....:(
Drumurile noastre POATE;

Eurocopter


Ionut

Te rog sa ne spui si cat a facut distractia, sa trec la evidenta. :cheers:

Eurocopter

Bun, am pus toate lucrurile in ordine si stam cam asa.

Pe langa ultimul total de 1435 RON, au mai fost intrari in valoare totala de 350 RON, ceea ce ducea bugetul disponibil la 1785 RON.

Pentru zborul de ieri decontam 900 RON.

Bugetul ramas este astfel de 885 RON.

Pentru urmatoarea filmare trebuie sa ne hotaram daca o facem sau nu in saptamana 29 iulie-2 august, pentru ca apoi voi fi plecat in concediu doua saptamani. La intoarcere s-ar putea sa fiu prins cu multe si exista riscul astfel ca abia la sfarsitul lunii august sa putem face o noua filmare.

Ionut

CAMPANIA #4 - iulie 2013:
Buget total: 1785 RON (165 RON campanie precedenta, 1620 RON contributii noi)

Filmare #1 - 18 iulie 2013 - 900 RON (filmare HD Eurocopter avion):
Autostrada A1 Orastie-Sebes si Sebes bypass
Autostrada A1 Sebes-Saliste si Sibiu-Saliste

Buget disponibil campanie #4: 885 RON


Ionut

Quote from: Eurocopter on July 19, 2013, 05:18:27 PM
Pentru urmatoarea filmare trebuie sa ne hotaram daca o facem sau nu in saptamana 29 iulie-2 august, pentru ca apoi voi fi plecat in concediu doua saptamani. La intoarcere s-ar putea sa fiu prins cu multe si exista riscul astfel ca abia la sfarsitul lunii august sa putem face o noua filmare.

Pai eu zic sa filmezi Lugoj-Deva lot 1 si drum de legatura acum... si apoi mai bagam o filmare la final de august dupa ce te intorci din concediu. Oricum ai filmat Orastie-Sibiu acum si nu mai avem altceva de filmat decat Lugoj-Deva lot 1. Ajung 900 RON pentru Lugoj-Deva?

Eurocopter

Pai daca nu mai sunt contributii pana atunci, nu e problema, pun de la mine si ii recuperez ulterior. In jur de 1100-1200 va fi. Oricum dupa filmarea de acum nu cred ca va mai avea rost sa filmam pe viitor Deva-Lugoj lot 1, ca se va da in folosinta. Si fonduri pe sfarsit de august pentru Orastie-Sibiu cu siguranta se vor strange.

Ionut

OK, suna bine. Peste vreo 10 zile baga atunci un Lugoj-Deva sa vedem cum arata, prin toamna ar trebui sa fie gata. Important este sa filmezi si drumul de legatura! Acolo sunt mai in urma, ar fi bine de vazut progresul.

Eurocopter

Clar ca daca zburam pana acolo filmam si drumul de legatura.

Eurocopter