Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Cred ca e bine ca presa face macar atat, adica preia filmarile. De ce? Pai in primul rand asa se pune presiune (asa cat se poate) pe constructori si pe autoritati. In al doilea rand, mai multi oameni afla despre aceste lucrari si sunt informati mai bine. In al treilea rand, comunitatea este promovata si avem sanse sa intre noi membri pe forum care, ulterior, vor contribui la filmari. Sunt trei beneficii majore pentru care cred ca se merita sa lasam presa sa preia filmarile, chiar daca nu contribuie financiar.

Desigur, daca impreuna decidem ca filmarile trebuie sa fie "cu circuit inchis", n-am nimic impotriva. La urma urmei nu eu platesc pentru filmari, ci noi toti, ca o comunitate unita ce suntem. Si daca impreuna decidem sa le facem disponibile doar pentru noi (sau doar pentru cei care contribuie), eu nu pot decat sa ma supun. Repet, nu cred ca e o idee buna.


sebba

e clar ca nu trebuie sa fie cu circuit inchis
de acord si cu "circuitul apei in natura", adica "vad/vin/crestem"
dar parca nu-i frumos ca doar unii sa plateasca...

Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Sunt si eu de acord cu Ionut, am avut multe contributii de la membrii noi care au aflat de initiativele noastre din presa.

In orice caz s-a supus la vot in iarna daca nu ma insel si s-a hotarat ca filmarile sa ramana publice si sa poata fi preluate de oricine specifica in mod corect sursa.

sebba

da, da, nu ma intelegeti gresit, inteleg mecanismul si sunt de acord si eu
chiar daca nu-mi place, este cea mai optima varianta
vroiam doar sa bat saua sa priceapa iapa, iapa fiind presa sau/si cei ce ar putea dar  nu vor
Sailing away! S/Y Haimana

Eurocopter

Au mai intrat doar 200 RON la buget, ceea ce duce totalul la 365 RON.

Slabut deocamdata.

Ionut



Eurocopter

+330 RON = 995 RON

Incep sa se mai stranga ceva banuti. :)

Ionut

E bine, e bine. Hai ca ne mai trebuie inca pe-atat pentru inca o campanie completa. Oricum in curand o sa ramanem fara santiere... :(


lautaxi

Eurocopter ,ultima filmare pe Orastie -Sibiu e din 29 mai .Urmatoarea pe cand?

Ionut


Eurocopter


alin_simeriaveche

#539
eu zic bine :D, abea astept sa le vad