Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

e greu sa duci DN2 la -1 si sa faci giratoriul la sol....
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ovicor

Daca duci DN2 la -1 cu 2 benzi/ sens, mai incap bretele in paralel pana in zona in care revine DN2 la "0"?

nohablaespanol

Nu inteleg. De ce e nevoie de -1 pe DN2?

Dubla trompeta rezolva toate conflictele de trafic. DN2 ramane asa cum e si de pe fiecare sens al lui are acces catre A0 pe ambele directii ale acesteia prin trompeta proprie.

Giratoriul de la sol se desfiinteaza la momentul inaugurarii in full a A0N3.

Feri

Să punem și live-ul dlui Scrioșteanu într-un format mai prietenos cu forumul nostru:
(sursa TheRomanian YT)

adix


oneway

Un sfert de sfert de con in 2 zile pt Aktori 🫣In rest lucrau la bretele si la taluzuri



Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

Skynick

Sfertul de jos e cel mai greu, pe masura ce urci, se micsoreaza. deci sunt la 70%.  :lol:

Feri

QuoteConstructorul lotului 3 al Autostrăzii A 0 București Nord a transmis CNAIR prima factură pentru lucrări executate la nodul rutier de la Afumați (DN2). Factura de 11,7 milioane lei, conform datelor publice CNAIR,  acoperă lucrări din perioada aprilie-mai pentru lotul de 2 kilometri și pasajul rutier care se construiește peste DN 2, la Afumați, în Ilfov, între București și Urziceni. Dacă antreprenorul CCECC (China Civil Engineering Construction) finalizează lucrările la nodul rutier în decembrie 2024, conform angajamentului, atunci se va asigura legătura completă pe Autostradă între DN 1-Autostrada A 3 București-Ploiești și DN 2 București-Urziceni și se poate ridica, parțial și restricția de tonaj de pe A 0 (pe timpul zilei), implicit, pe Centura Bucureștiului (DNCB) traficul va fi mai fluent.
economedia

adix


alexa_adrian2001

eu stiu ca balastul stabilizant(daca bine zic) se pune cu finisorul  O:-)
minutul 4:28.

RazesIesean

Nu neaparat. UMB-ul il pune la fel si apoi face planeitate din straturile de asfalt.
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

Cetatean

Nu cred ca "regleaza" nimeni din asfalt. Ar fi prea scump.

oc7avian


TibiV

#10228
Quote from: alexa_adrian2001 on May 23, 2024, 03:38:01 PMeu stiu ca balastul stabilizant(daca bine zic) se pune cu finisorul

Nu zici bine.
Este Balast Stabilizat cu Ciment (BSC). NU stabilizant.
Dar da, de regula se pune cu finisorul, insa nu este obligatoriu...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adix