Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 14 Guests are viewing this topic.

GIV


oneLess

S-or fi născut deja sudorii ăia care o să se suie sus la A1 ?!
Quote from: oneLess on May 27, 2024, 09:57:34 AMScăparăm și weekend-ul ăsta de vreo filmare pe DEx12 T4 !  :-[
...

adix


FakeML

Eu sunt de parere ca vor aduce grinzile de pe deschiderea din mijloc cand vor devia A1.
Tind sa cred ca trebuie depozitate pe A1 si nu pe A0.
Daca ar depozita pe A0 ar trebui sa le treaca peste traficul care trece pe A1 pe devieri, si incarcatura mare peste trafic nu se "muta".
Oricum sa zic ca se misca mai bine.
Ori s-a intrat in ei ori de abia acum a inceput Intrakat sa faca ceva de la preluare.
Nici nu prea aveau cum sa dea drumu la hei-rup la cateva sapt dupa preluare deoarece prima oara trebuie sa analizezi ce au facut inainte ce ai de facut de acum, un plan cum actionezi.
Vedem, eu sunt optimist.

adix


dumbravaandrei

@FakeML evaluarea aia se face pana iei hotararea sa ii cumperi. Face parte din etapa de Due-Dilligence intr-o achizitie de companie. Asa ca Intrakat stie deja la virgula ce se intampla in proiectele Aktor.
Nu vad nimic diferit in acest contract fata de ce faceau si inainte pe alte contracte. Mi-e greu sa vad ceva influenta de la Intrakat, dar nici nu cunosc culisele.

slartibartfast

Trebuie să lucreze bine în ritm constant și susținut ceva mai multă vreme ca să putem spune că se vede mâna lui Intrakat. Că spike-uri din astea au mai fost, urmate de luni întregi de lălăială.

pasa_andrei

A0 Sud - Lot 1 - De la DN4 la A2 - 17.03.2024

Din ce in ce mai mult asfalt, dar tot nu cred in termenul de iunie 2024.


Enjoy!

dumbravaandrei

Pai pentru iunie critic e nodul A0xA2. Acum pare ca acolo e buba mare. Poate ajungi si pe acolo cu drona  :D

Skynick

Aktor ne intarzie bineinteles pana la vara, 2025, lucru ce da o sansa unica micutului orasel Bragadiru, care, pentru un an de zile, va avea un trafic de mare citadela europeana.

Dupa ce se va conecta A0 cu A2, sa-i uram bun venit in categoria, cel mai traficat oras din Romania.

Xander

^Te invitam pe la Podul Iloaiei, preferabil vineri dupa amiaza sau duminica seara.
Sa iti faci o idee dinainte.

pasa_andrei

Quote from: dumbravaandrei on March 19, 2024, 01:27:02 PMPai pentru iunie critic e nodul A0xA2. Acum pare ca acolo e buba mare. Poate ajungi si pe acolo cu drona  :D

Uitate pana la final. In clip este si nodul A2-A0.

mirceaeliade

Dupa datele CESTRIN turcii au cam progresat anul asta spre 5%. Le mai lipsesc 11%, la care daca scazi parcarile, si te uiti ca nodul cu A2 a primit primul asfalt pe bretele, eu zic ca nu e deloc "long-shot" sa se deschida 2/3 din semicercul de sud pana la vacanta de vara.

misiekwas

^Eu as adaugă și pasaje de drumuri agricole + doua bretele care nu duc nicaieri (și care oricum sunt asfaltate deja). Deschiderea la vara, dacă se mișcă bine cu munca la poduri și nodul cu A2, nu-i chiar asa de mult.

archaeus

cam greu sa deschida pana la A2 in iunie, ar trebuie sa bage cum a bagat Strabag&geiger pe A3 si nu par in stare.... poate August  ???