News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 17 Guests are viewing this topic.

misiekwas

Pai, nu știu. Cu asfaltarea, când s-au apucat, mergeau bine. Deci mai degrabă hidroizolație și parapeti.

survola

Nici nu ne trebuie tot nodul cu A2 anul acesta.

gruia88

Daca chiar vor sa o faca inainte de vara , fac doar bretelele de intrare / iesire pe A2 sens Constanta , si cei care merg pe A2 spre Bucuresti fie intorc la nodul cu centura fie continua pe centura .

Cu toate ca nu cred ca o sa faca asta :) .

omirica

Păi în condițiile în care nici nodul cu DN4 n-o să fie gata mai devreme de o lună de acum încolo (n-au bretele, n-au lumini, n-au nimic), eu zic să stăm cuminți și mai discutăm pe la sfârșitul lui aprilie ce, cum și dacă.

kola

Surpriză mare în noaptea asta. La ora 01:42 erau lumini pe lotul Aktor. Un buldozer și 5 basculante erau la treabă la intersecția A1 cu A0.

oneway

A0S3 - Aprilie/Mai 2025

carutasul

presupun că au o constrângere legată de devierea traficului și n-au încotro :)

gruia88

Acum la 8 : 30 erau la nod cu A1 , unu muncitor lega ceva fier pe grinzile metalice.

Skynick


misiekwas

Angajatul șantierului. Bănuiesc ca singur muncitor care va putea sa se laude "eu am făcut autostrada aceea". De unul singur.

pasa_andrei

A0 Sud - Urmatoarea deschidere de la DN5-DN4 - O portiune din acest drum care este finalizat.

Asteptam sa termine lucrarile la nodul DN4.

31.03.2024?


Enjoy!

minisoferul

https://economedia.ro/autostrada-a-0-bucuresti-nord-pizzarotti-retter-vrea-sa-depuna-proiectul-pentru-autorizatia-de-construire-pe-25-martie-iar-lucrarile-ar-putea-incepe-inainte-de-termen-12-situri-arheologice-identifi.html

Autostrada A 0 București Nord : Pizzarotti-Retter vrea să depună Proiectul pentru Autorizația de Construire pe 25 martie, iar lucrările ar putea începe înainte de termen/12 situri arheologice identificate pe traseu


Cum nu iese fum fata foc, sa dam si la Pizzari o sansa.

danutzu_1069

Ne ducem in Aprile cu nodul DN4... din pacate.

naivu

Ei aș! Terminăm pe 31.03 la 23:23  :lol:  :lol:

voicul

#9449
@omirica

Daca e un termen asa generos pentru DN4 ... probabil pentru tot lotul e minim 2025.
Decembrie evident.

Sau quote peste 1 luna si facut misto la maxim de mine - imi asum.