Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

Ionut


ddfab

^ da, cu o foreza... totusi de ce nu aduc si foreza care sta pe A10 la nodul Teius de aproape un an? cea vopsita in alb si turcoaz, de langa viaductul peste CF din nod.

horatiu.cosma


ddfab


sm33

Aseara am vazut a doua foreza langa organizarea de santier Aktor. posibil zilelel urmatoare sa o vedem la lucru . din cate imi amintesc avea culoarea galbena.

mike_us

Raportarea CNADR de luna asta:

  • Lotul 2 - 30.02%
  • Lotul 1 - 13.49%
Daca pe lotul 2 e relativ acceptabil pe 1 mi se pare un avans mic după aproximativ un an de lucrări.

pasa_andrei

Prim clip din aceasta luna de pe lotul 2 cu fabrica de grinzi + drumul pana la raul Sabar. Mari diferente nu vedem. S au apucat de podurile peste Sabar + multe grinzi fabricate.



Enjoy!

TibiV

Multumim!!!!

Gropile din stanga si dreapta terasamentului de la 01.25 arata ca sunt numarate zilele lui Selim...
(ma rog, nu zilele... probabil saptamanile sau lunile...)

In schimb avem un Suleiman falnic la 04.50, care nu da semne de mutare...

PS

@pasa_andrei,
la 04.20 nu este raul Sabar, ci canalul Sabar, care vine intr-adevar din raul Sabar, dar are rolul de urca apa "la deal" pentru irigatii - este adevarat, o retea de irigatii care nu mai functioneaza de fo' 30 de ani....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

kola

#3998
Bună seara colegi,
Azi am dat o tură pe o parte a lotului celor de la Aktor. Au început să foreze la intersecţia celor 2 autostrăzi.



Am ieşit de A1 si incercat să ajung pe viitorul traseu dinspre Joiţa.

Stratul vegetal este curăţat dar nicio şansă să pot intra pe el fiind foarte moale. Aşă că m-am limitat la a face câteva poze de aici.



Se lucra la drumul tehnologic.


Am traversat autostrada şi abia ce avusese loc un accident. De fapt erau 2. Unul era la podul de la intrarea pe autostradă dinspre Ciorogârla şi al doilea aici.


Aici suntem la zona dintre A1 şi Dj 602

Se lucra şi aici, tot la drumul tehnologic. A apărut şi o doua foreză care şi ea părea că lucrează.


Aici e o imagine dintre pârâul Ciorogârla şi Dj 602.

Am mers până la pârâu şi au decopertat şi dincolo de acesta.



Vedere către Dj 602


Aici suntem in zona pădurii Ciorogârla



În depărtare grecii lucrau la decopertat.

Ca şi impresii, vă pot spune că era activitate în ciuda terenului foarte moale.
Seară frumoasă!


PlayStation

Vad ca au pus si gard, sa nu cumva sa le fure cineva singurul utilaj de pe santier :lol:

Ionut

Aceste utilaje cu motor muncesc cu drag, cu râvnă și cu spor!

adrian-FSB

Salut tuturor. Astăzi am avut drum la Hornbach Petresti/Corbeanca iar pe drum, in partea dreapta a DN1 - sens de mers Ploiești, spre Complexul Therme, am văzut utilaje care făceau decopertări probabil pe aliniamentul A0. Aveți informații dacă UMB a intrat pe lot sau este alta lucrare? Multumesc

danutzu_1069


Ionut

Fac decopertari și depozite de agregate.

stangabriel

Depozitele de agregate le fac pe stabilizat? Am vazut si 4 mixere (una in lucru) si multe camioane de ciment/var.  Poate incep si cu stabilizarea fundatiei drumului.