Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

alex8

Au început decopertări de la DN 1 spre A3 la UMB. Stationau 4 buldozere și mai multe mașini mici mergeau pe zona decopertat astăzi pe la prânz.

PlayStation

#3961
Se vad si din satelit :D

carutasul

Azi am văzut că au turnat și al doilea rând de pile la intersecția cu DN6.
Erau oameni pe acolo pe la 14:30.




Powered by API/PUM imgur uploader

Duta C


carutasul

Nu am zis că erau zeci de camioane și excavatoare :)
Câțiva oameni, ca de obicei. Dar e interesant că acum câteva zile nu era nici unul din cei patru piloni turnat. Aparent scot cofrajul foarte repede după turnare, mă gândeam că ar trebui să treacă mai mult...

superdefekt

Au inchis prima banda si banda de urgenta din A2, sens spre Bucuresti la interesctia cu A0, am trecut azi pe la pranz si ma miram de ce era asa coada. Vineri bateau placile acelea care tin A2 sa nu o ia la vale. Evitati daca aveti cum :)

Ionut

^ Palplanșe? Bat palplanșe? :o
Sau la ce placi te referi? Cum arată?

danutzu_1069

Asta cu inchisu' benzii de urgenta si B1 am semnalat-o de ceva vreme pe thread-ul A2...
Dar nu mi s-a parut sa fie si plaplanse...
Oricum, aglomeratia exista.... aici si la iesirea spre DNCB

superdefekt

#3968
^^

Exact, palplanșe.

cris_ct

#3969
Vineri am trecut pe acolo, confirm:


ionutb

#3970
Azi la 8 dimineața pe DC 125 in Clinceni ( șoseaua Ordoreanu) vis-a-vis de Centrul de vaccinare erau 2 basculate si un excavator care își făceau curaj sa intre la munca . Păreau ca vor sa atace bucata către DN6.

L.E. Lot 3 A0 Sud

stangabriel

#3971
Azi dimineata, langa DN1, erau parcate 4 buldozere UMB. Au decopertat spre est.

L.E. Aferent Lot 2, Centura Nord.

ddfab

^, ^^ poate ca ar fi bine sa specificati si lotul la care faceti referire, ca sunt 7 pe tot A0. ( ex. NL2, SL3). asta pentru colegii mai noi, sau cei care nu sunt familiarizati cu proiectul, ca sa se poata urmari mai usor.

ionutb

editat si specificat :)

Pe lângă cele 2 basculante de care vorbeam mai devreme pe DJ401A intre Clinceni si Bragadiru in jur de ora 10 m-am întâlnit cu vreo 6 basculate toate cu număr de înmatriculare de Giurgiu,fără alte colantari pe ele si un trailer care transporta un excavator destul de mare. Trailer mergea dinspre Bragadiru spre Clinceni si basculantele erau pe ambele sensuri...

carutasul

unele mai merg și la pista de la aerodrom, dacă au intrat pe Aeroportului mai mult ca sigur acolo merg.